Menüsü

Air Southwest

En uygun Air Southwest uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Air Southwest

Air Southwest, 2003 yılında kurulmuş; Büyük Britanya, İrlanda ve Kanal Adaları'ndaki hava bağlantılarına hizmet veren bir İngiliz havayolu şirketidir. Air Southwest’in uçakları üç temel merkezde konuşlandı - Plymouth’daki ana ve Bristol ve Newquay’daki diğer iki merkez. Havayolu filosu, 5 adet turboprop uçağı Bombardier Dash 8-311'i içeriyor. Başlangıçta, Air Southwest havayolunun yolcuları Plymouth - Newquay - London Gatwick ve ardından Plymouth - Manchester arası uçuşlar için uçak bileti satın alabiliyorlardı. En yoğun faaliyet süresi içerisinde, havayolunun uçakları Büyük Britanya ve İrlanda'da 14 havalimanına uçarak hizmet vermiştir.

Air Southwest'ten uçak bileti satın alan tüm yolcular, uçuş öncesi ve uçuş sırasında belirli olanaklar kullanma hakkına sahiplerdi. Hava yolu, yolcuları uçuşta atıştırmalık ve içecek satın almalarını sağladı. Ayrıca taşıyıcı, yolcular için ek hizmetlerin kapsamını kademeli olarak genişletti. İlave hizmetin bir parçası olarak Advance, yolcuların, planlanan kalkıştan en az 2 saat öncesine kadar rezervasyon değişikliği yapabilmelerini, maksimum ağırlığı 30 kg olan kayıtlı bagaj almalarını veya business lounge’lara erişebilmelerini sağladı. Dahası, Plymouth ve Newquay'den seyahat eden yolcuların, sadece el bagajı almaları durumunda hızlandırılmış check-in işlemini kullanma imkanı sağlandı.

2010 yılında, Air Southwest havayolu şirketi bir başka İngiliz havayolu şirketi olan Eastern Airways ile stratejik bir işbirliği kurdu. Aynı yıl, Eastern Airways'in sahibi, Air Southwest’i satın aldı ve 2011'de havayolu feshedildi.

Bagaj

Havayolu şirketi müşterilerine bagaj sınırlaması hakkında detaylı bilgiyi rezervasyon esnasında sunmuştur. 

Rezervasyon sınıfları

Air Southwest müşterilerine çok fazla seçenekler içermeyen rezervasyon sınıfından oluşan bir hizmet sunmuştur.

Online check-in

Havayolu şirketi müşterilerine online check-in hizmeti sunmamıştır. Check-in işlemleri havalimanıda yapılmıştır.

Filo

Air Southwest faaliyette olduğu dönemde 5 adet Bombardier Dash 8-311 uçaklarından oluşan filosu ile hizmet vermiştir.

Plymouth City Havaalanı

Plymouth City havalimanı  Birleşik Krallık'ta, İngiltere ülkesinde Güney-Batı (South-West) bölgesinde törensel Devon kontluğuna bağlı şehir niteliği taşıyan bir yerleşim yeri olan Plymouth'un 3,5 km kuzeydoğusunda yer alan bir havayolu şirketidir. Tek bir terminalden oluşan havalimanı yolcu trafiği bakımından oldukça sakin bir havamanıdır. Yıllık 1 milyonun altınca yolcu havaliamanını kullanmaktadır. Havalimanına ulaşım genel olarak otobüsler ve taksiler vasıtası ile sağlanmaktadır.

Yemek

Havayolu şirketi müşterilerine kısıtlı bir yemek menüsünde oluşan bir yemek hizmeti sunmuştur.