Menüsü

Cyprus Turkish Airlines

Advertisement

En uygun Cyprus Turkish Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Cyprus Turkish Airlines

Cyprus Turkish Airlines

4 Aralık 1974 tarihinde kurulan Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal havayolu şirketiydi. Başkent Lefkoşa'dan Türkiye, Birleşik Krallık ve Almanya'ya tarifeli/tarifesiz uçuşlar yapmaktaydı. İçinde bulunduğu ekonomik sebeplerden dolayı T.C. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 21 Haziran 2010 itibariyle tüm uçuş hakları ikinci bir karara kadar askıya alınmıştır. 

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj sınırlaması kayıtlı bagaj için  1 adet ve 20 kg,  kabin bagajı için ise 1 adet ve 5 kg olarak belirtlimiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi yolcularına Economy ve Economy Pluss sınıflarından olmak üzere iki ayrı  seçenekten oluşan rezervasyon sınıfları ile himzet vermiştir. 

Online check- in

Kıbrıs Türk Hava Yolları faaliyett olduğu dönemde  yolcularına  online check-in hizmeti sunmamıştır.  Check-in işlemleri havalimanında yapılmıştır. 

Filo

Kıbrıs Türk Hava Yolları faaliyett olduğu dönemde  yolcularına  online check-in hizmeti sunmamıştır.  Check-in işlemleri havalimanında yapılmıştır. 

Ercan Uluslararası Havalimanı

Ercan Uluslararası Havalimanı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'ya 23 km, Gazimağusa'ya 29 km uzaklıkta bulunan uluslararası havalimanıdır. Adını 1974 yılında yapılan Kıbrıs Harekâtı'nda hayatını kaybeden Türk pilot Fehmi Ercan'ın soyadından almıştır. Havalimanı bir adet terminali ile hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşım ağırlıklı olarak taksi ve otobüsler aracılığı ile yapılmaktadır.

Yemek

Kıbrıs Türk Hava Yolları müşterilerine yemek ve  atıştırmalıkları ücretsiz olarak sunmuştur. 

Ek hizmetler

Kıbrıs Türk Hava Yolları müşterilerine uçakta aylık olarak çıkan Caretta dergisi  sunmuştur. Şirket ayrıca müşterilerine farklı rezervasyon sınıflarına göre değişen eğlence paketi de sunmuştur.