Menüsü

Air Burkina

Advertisement

En uygun Air Burkina uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Burkina

Air Burkina

Air Burkina Burkina Faso’nun ulusal havayolu şirketidir. 1967 yılında kurulan havayolu şirketi tarifeli uçak seferleri düzenlemektedir. Air Burkina’nın yurtiçine sadece bir destinasyonu bulunurken uluslararası hedeflerin arasında ise Gana , Mali, Senegal, Nijer gibi ülkeler yer almaktadır. 

Bagaj

Air Burkina havayolu şirketinin belirlediği kabin bagajı 10 kg dan ibarettir. Kayıtlı bagaj olarak ise Ougadougou ve Abidjan arası hariç tüm uçuşlarda Ekonomi sınıflar için 30, Business sınıflar için 50 ve bebekler içinde 10 kg için izin verilir. Ougadougou ve Abidjan arasındaki uçuşlarda ise Ekonomi sınıflar için 40, Business sınıflar için 50 kg için izin verilir.

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketi yolcularına Ekonomi ve Business sınıflarından oluşan iki rezervasyon seçeneği ile hizmet sunmaktadır.

Online check-in

Havayolu şirketi  yolcularına online check-in hizmeti sunmamıştır. Check-in işlemleri havalimanından gerçekleşmektedir. Uçak hareket etmezden 2 saat öncesinden başlayıp 45 dk kalana kadar devam etmektedir.

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu 2 adettir ve Embrarer 170 XT-ABC VE Embraer 170 XT-ABT uçaklarından oluşmaktadır.

Ougadougou Havalimanı

Ougadougou havalimanı Burkina Faso Ougadogou merkezli bulunan havaalanıdır. Havaalanı 1960 yılında inşa edilmiştir ve ana ticari alanı yaklaşık 1,5 km güneyinde yer almaktadır.  Havaalanı sitenin kendisi uzunluğunda yaklaşık 4,8 km, en dar noktasında genişliği 0.5 km olup, yaklaşık 426 alan üzerinde kapsamaktadır. 2011 yılının verilerine göre yolcu sayısı 527,524 olarak belirtilmiştir. 

Yemek

Air Burkina havayolu şirketi müşterilerine oldukça zengin bir menü sunmaktadır.Yolcular için sunulan yemeklerin menüsü seçilen rezervasyon sınıfına bağlı olarak değişmektedir. 

Eh hizmetler

Air Burkina havayolu şirketinin ek hizmetler arasında hayvan taşımacılığı,hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara yardım gibi hizmetler yer alır.