Menüsü

Avianca Ecuador

Advertisement

En uygun Avianca Ecuador uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Avianca Ecuador

Avianca Ecuador

Avianca Ekvator eski ismiyle AeroGal 1985 yılında Quito, Ekvator da kurulmuştur. Firma Ekvator- Galápagos Adaları, Ekvator – Peru ve Kolombiya arası yolcu ve kargo taşımacılığı hizmeti vermektedir. Avianca Ekvador havayolları Latin Amerika havayollarının bir araya gelerek oluşturduğu Avianca Holding Grubunda yer alan 7 ulusal firmadan birisidir. Ekim 2009 yılında firma Kolombiya havayolları Avianca ve Salvadoran havayolları TACA ile birleştiğini resmi olarak açıklamıştır. Avianca şirketi, Latin Amerika bölgesinde ki tüm hava yolu şirketlerinin %81 ine sahip olup,  7.2 milyon dolarlık modernleşme ve geliştirme yatırımı gerçekleştirmiştir. Avianca ve Aerogal şirketleri 2014 yılına kadar kendi isimleriyle Ekvator da hizmet vermiş olup, 18 Haziran 2014 yılında AeroGal şirketi ismini Avianca Ekvator olarak değiştirmiştir.

Bagaj

Kolombiya, Ekvator ve Peru uçuşları için bagaj hakkı;

Kabin içi bagaj hakkı hem Ekonomi hem de Business sınıfı uçuşlar için aynı ağırlık ve ebatlardır.

Kabin içi bagaj: 1 parça maksimum 10 kilogram ağırlığında olup boyutu maksimum 158 cm (62 inches) olmak şartıyla.

Ekonomi Sınıfı: 1 veya 2 parça toplam ağırlığı 23 kilogram (50 lbs) boyutu 158 cm (62 inches) olmak şartıyla.

Business Sınıfı: 1 veya 2 parça toplam ağırlığı 32 kilogram (70 lbs) boyutu 158 cm (62 inches) olmak şartıyla.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

Avianca Ecuador hava yolları Ekonomi ve Business olarak 2 farklı uçuş sınıfıyla hizmet vermektedir.

Quito Mariscal Sucre Uluslararası Havaalanı

Quito Mariscal Sucre Uluslararası Havaalanı 2013 yılından itibaren Quito, Ekvator da hizmet vermektedir. Caraburo platosunda yer alıp 1,500 hektarlık bir alanla çevrilidir. Ekvator un en büyük Latin Amerika kıtasının en büyük 2. havalimanıdır. Şehre uzaklığı 20.5 km olup, yerel ulaşım aracı olan otobüslerle Quito şehrine ulaşım sağlanmaktadır. Havaalanı genelinde hem iç hem de dış hatlarda sürekli olarak ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlanmakta olup birçok noktada ücretsiz şarj noktaları bulunmaktadır. Ayrıca iç hatlar solunda ücretsiz çocuk parkı da bulunmaktadır. Uluslararası iç ve dış hat uçuş terminallerinde duty-free hizmeti verilmektedir. Havalanın da birçok restoran veya fastfood gibi gıda ihtiyacınızı giderecek seçenekler bulunmaktadır. Ayrıca farklı ürünler sunan birçok alışveriş mağazası da havaalanında hizmet vermektedir.

Yemek

Ekonomi sınıfında, yiyecek olarak atıştırmalık ve sandviç içecek olarak ise kahve çeşitli meşrubatlar ücretsiz servis edilmektedir.

Business sınıfı uçuşlarda ise ana yemek, tatlı, kahve, şarap vb. içecekler ikram edilmektedir.

Özel bir diyetiniz olması durumunda havayolu firması ile uçuştan en az 24 saat öncesinde irtibata geçilmesi durumunda çeşitli alternatif yiyecek ve içecekler ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ek hizmetler

Avianca Ekvator aktif olarak LifeMiles programını kullanmakta olup, yolculuk yapan üyelerine mil kazanma imkanı sağlamaktır. Biriktirilen miller ile uçak bileti yada program ortağı olan firmalardan alış veriş yapabilirsiniz.