Menüsü

IZair

En uygun IZair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about IZair

IZair

İzair Hava Yolları, İzmir, Türkiye merkezli bölgesel bir havayolu şirketidir. Türkiye ve Avrupa'ya uçuşlar düzenler. İzmir Hava Yolları'nın merkezi Adnan Menderes Havalimanı (ADB), İzmir'dir. Yurtiçi ve yurtdışı tüm tarifeli uçuşlarını Pegasus Havayolları işbirliği ile gerçekleştirmektedir.

Bagaj

El bagajının bir adedi geçmemesi, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Kayıtlı bagaj sınırlaması olarak ise bagaj başına maximum ağırlık limiti 32kg'dır.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

İzair havayolu şirketi   musterilerine Süper Eko, Eko, Avantaj ve Ekstra  sınıflarından oluşan  dört ayrı  seçenek sunmuştur. Farklı rezervasyon seçenekleri bagaj sınırlamasından yemek hizmetine kadar farklı hizmetleri etkilemektedir.

Online check-in

İzair yolcularına online check-in hizmeti sunmaktadır. Yurtiçi ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı yurtdışı uçuşlarında check-in işlemlerini hızlı, kolay ve çok daha erken internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Türkiye harici bazı ülkelerden kalkışlı uçuşlarda  internet check-in işlemi yapılamamaktır.  Check-in hizmeti yurt içi ve yurt dışı  uçuşlarda uçak hareket etmezden 72 saat öncesinden başlar  45 dakikaya  kadar devam etmektedir.

daha fazla bilgi

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu 7 adet Boeing 737-800 uçaklarından oluşmaktadır. 

Adnan Menderes Havalimanı

Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'nin İzmir iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Adını 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapan Adnan Menderes'ten almaktadır. Havalimanının sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi iken işletmecisi TAV Havalimanları'dır. 2015 yılında 12.178.100 yolcu ve 86.994 uçak trafiğine ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, ülkenin en işlek dördüncü havalimanıdır. Kargo trafiği bakımından ise 24.640 ton ile ülkedeki havalimanları arasında üçüncü sıradadır.Terminalleri iç hatlar,dış hatlar,kargo terminali,genel havacılık terminali diye ayrılmaktadır. Havalimanına ulaşım toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır.

daha fazla bilgi

Yemek

Havayolu şirketi yolcularına uygun fiyatta lezzetli ana yemekler, salatalar, kahvaltılar ve özel yemekler servis etmektedir.

Ek hizmetler

Evcil hayvanlar 8 kg geçmemesi şartı ile yolcular yanlarında taşıyabilirler. İhtiyacı olanlara ücretsiz tekerlekli sandalye hizmetler arasındadır.