Menüsü

Air Minas Linhas Aéreas

En uygun Air Minas Linhas Aéreas uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Air Minas Linhas Aéreas

Air Minas Linhas Aéreas

Air Minas Linhas Aéreas , Brezilya'nın Minas Gerais şehrinde bulunan Belo Horizonte'de hizmet vermiş bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi 2002 yılında kurulmuş olup 2010 yılında faaliyetlerini durdurmuştur. Şirket hizmet verdiği dönemde yurtiçine uçak seferleri düzenlemiştir.

Bagaj

Havayolu şirketi müşterilerine kabin bagajı olarak 56 x 45 x 25  boyutlarında, 1 adet ve 5 kg olmak üzere bir sınırlama getirmiştir. Kayıtlı bagaj için ise izin verilen limit 32 kg olarak ifade edilmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Air Minas Linhas Aéreas faaliyette olduğu dönemde yolcularına geniş bir rezervasyon seçeneği hizmeti sunmamıştır. 

Online check-in

Havayolu şirketi müşterilerine online check-in hizmeti sunmamıştır. Check-in işlemleri havalimanında yapılmıştır.

Filo

Air Minas Linhas Aéreas şirketinin uçak filosu 6 adet Embraer EMB 120RT Brasília uçaklarından oluşmuştur. 

Belo Horizonte/Pampulha – Carlos Drummond de Andrade Havaalanı

Pampulha  Havalimanı Brezilya’nın güneydoğusunda yer alan Minas Gerais Eyaleti’nin başkenti ve ülkenin en büyük üçüncü şehri olan Belo Horizonte'de hizmet vermektedir. Havalimanı Belo Horizonte şehrine 8 km mesafede konumlanmaktadır. 16 Aralık 2004 tarihinden beri halalimanına şair Carlos Drummond de Andrade'nin ismi verilmiştir. Havalimanı 1933 yılında açılmıştır, fakat 1936 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Tek bir terminalden oluşan bu küçük havalimanı 2016 yılında 300 bin civarında yolcuyu ağırlamıştır. 2015 yılına kıyasla yolcu sayısı % 60' yakın bir azalma görülmüştür.  Havalimanına ulaşım karayolu vasıtaları ile sağlanmaktadır. 

Yemek

Air Minas Linhas Aéreas şirketi yolcularına kısıtlı bir yemek hizmeti sunmuş olup, şirketin sunduğu yemek hizmeti ücretsiz yemek içermemiştir.