Menüsü

Bering Air

Advertisement

En uygun Bering Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Bering Air

Bering Air

Bering Air Amerikan bölgesel havayolu şirketidir. İşletme merkezi Alaska, Naum bölgesinde yer alan şirket, yurtiçi yolcu ve charter uçuşları gerçekleştirmektedir. Çoğu zaman şirket filosu tıbbi amaçlar için de kullanılmaktadır. 
Havayolu sahipleri James Ve Christine Rove Rove ve 95 çalışanı ile birlikte yorulmadan çalışmalarını sürdürmektedirler. Şirket 1979 yılında kurulmuş olup, ilk uçuşlarını aynı yıl içerisinde 3 Ekim tarihinde gerçekleştirmiştir. Ticari işletme merkezi Nome Havaalanından bulunmaktadır, ayrıca  Ralph Wien Memorial Havaalanı ve Unilakleet ise diğer ek merkezleridir. Berin Air şirkeri Grant Aviation, Frontier Flying Service, Northern Air Cargo, PenAir ve  Ryan Air Services hava yolları ile birlikte Flying Can (Alaska’nın kırsal bölgelerinde alüminyum kutuların geri dönüşümü) hizmetine katılmıştır.
Taşıyıcı Batı Alaska bölgesinde 32  destinasyona tarifeli uçuş düzenlenlemektedir. Aynı zamanda kargo hizmetleri de sağlamaktadır- el yapımı küçük paketler, tehlikeli maddeler, ağır makine, kar makineleri, mobilya, inşaat malzemeleri vs. Helikopter filosuna 200 yılından itibaren Robinson R44 Raven II modeli helikopter dahil edilmiştir. 
Havayolu Airport Pizza şirketinin ücretsiz pizza servisini de yapmaktadır. İşletme havaalanı yakınında bulunmaktadır.

Bagaj

Bering Air havayolunun bagaj sınırlaması: Katıtlı bagak maksimum 23 kg, ancak bu seçilen destinasyona göre değişiklik gösterebilir. 

Rezervasyon sınıfları

Havayolu uçaklarında tek tip rezervasyon sınıfını benimsemiştir.

Online check-in

Bering havayolunun şu an için online check-in hizmeti sunulmamaktadır. Uçuş kaydınızı  havaalanında planlanan uçuş saatine 40 dakika kalana kadar yapılabilmektedir.

Filo

Taşıyıcının uçuşlarını gerçekleştirdiği  filo toplam 21 uçaktan oluşmaktadır. Bunlar:
2- Beechcraft 1900D, 1- Beechcraft 200 Super King Air, 1-Beechcraft B200 King Air, 2- CASA C-212 Aviocar, 2 Cessna 207A, 4 - Cessna 208B Grand Caravan, 2- Piper Chieftain, 4 - Piper T1020, 3- Robinson R44.

Nome Airport

Nome Havaalanı Alaska bölgesindeki Census şehrinde buluna, devlete ait havaalanıdır. İsmini Nome şehrine yakın (Nome bölgesine 4 km  deniz mili mesafesinde) olmasından almaktadır. 
ABD Federal Havacılık İdaresi kayıtlarına göre, 2008 yılı içerisinide havaalanını kullan yolcu sayısı 59.984 bulmuştur.
Havaalanında ücretsiz araba park yeri bulunmaktadır.
Havaalanını kullanan havayolu şirketleri arasında – Alaska Airlines, Arcrtic Transportation Services, Ravn Alaska, Evergreen Helicopters şirketleri bulunmaktadır.