Menüsü

Alliance Air

En uygun Alliance Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Alliance Air

Alliance Air

Alliance Air 1994 yılında kurulmuştur bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi Uganda'nın Tanzanya şehrinde yer almıştır. Alliance Air Uganda,  Dar es Salaam, Entebbe, Kilimanjaro Londra gibi şehirlere hizmet vermiştir. Havayolu şirketi Ekim 2000 faaliyetlerini durdurdurmuştur.

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj limiti hakkında şirketin iletişim merkezlerinden veya rezervasyon esnasında bilgi edinilmiştir. 

Rezervasyon sınıfları

Alliance Air şirketi yolcularına tek rezervasyon sınıfı ile hizmet vermiştir.  

Online check-in

Havayolu şirketi hizmet verdiği süre boyunca müşterilerine online check-in hizmeti sunmuştur.

Filo

Havayolu şirketi faaliyette olduğu dönem içerisinde 1 adet Boeing 747 SP uçağından oluşan filosu ile hizmet vermiştir. 

Entebbe Uluslararası Havalimanı

Entebbe Havalimanı Afrika kıtası ülkesi olan  Uganda'nın 1962 yılına kadar başkentliğini yapmış olan Entebbe'de yer alan havalimanıdır. Havalimanı ülkenin başkenti Kampala'nın 35 km güneybatısında bir mesafade yer almaktadır. Havalimanı yoğun olmamakla birlikte  2015 yılı verilerine göre 1.510.000 yolcuya hizmet vermiştir. İlk olarak 1940'lı yıllarda yapımına başlanan havalimanı 1947 yılında tamamlanmış, 1951 yılında da o dönem Britanya tahtının veliahtı konumunda olan II. Elizabeth tarafından resmen açılmıştır. Havalimanı sadece bir terminali ile yurtiçi ve uluslararası uçak seferlerine hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşım karayolu vasıtaları tarafından gerçekleşmektedir. 

Yemek

Şirket faaliyette olduğu dönemde müşterilerine kısıtlı bir yemek hizmeti sunmuştur.