Menüsü

Colgan Air

Advertisement

En uygun Colgan Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Colgan Air

Colgan Air

Colgan Air Aralık 1991 yılında kurulmuştur. Sertifikalı bölgesel Amerikan  havayolu şirketi Birleşik Devletler'in güney doğusundaki Tennessee eyâletinde bulunan bir kent olan Memphis merkezli olarak faaliyet  göstermektedir. Eylül 2012 yılında havayolu şirketi faaliyetlerini durdurmuştur. Havayolu şirketi faaliyette olduğu dönem içersinde 22 hedefe yolcu hizmeti sunmuştur.

Bagaj

Colgan şirketinin belirlemiş olduğu kayıtlı bagaj limiti hakkında bilgi rezervasyon esnasında veya şirketin iletişim merkezlerinden elde edilmiştir. 

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketinin rezervasyon sınıfları Economy ve Business olmak üzere iki seçenekten oluşmuştur.

Online check-in

Havayolu şirketi müşterilerine faaliyette olduğu dönem içinde online check-in hizmeti sunmamıştır.

Filo

Havayolu şirketinin filosu faaliyette olduğu dönem içerisinde 14 adet Bombardier Q400 ve 5 adet Saab 340B uçaklarından oluşmaktadır. 

Newark Liberty Uluslararası Havalimanı

Newark Liberty Uluslararsı Havaalanı diğer ismi ile Newark Metropolitan Havaalanı New Yersey'de Newark şehrinin yaklaşık 24 km güneybatısında yer almaktadır. Newark havaalanı ABD 'de ilk büyük havaalanlarından birisidir. 2015 yılının verilerine göre havaalanı 37.5 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Bu da havalimanının yolcu trafiği bakımından yoğun olduğu anlamını taşımaktadır. Havaalanını A,B ve C olmak üzere üç terminal ile hizmet vermektedir. Havaalanından ulaşım tren,taksi veya otobüs ile sağlanmaktadır.

Yemek

Şirket müşterilerine farklı rezervasyon seçeneklerine göre belirlenmiş bir yemek hizmeti sunmuştur.