Menüsü

American Airlines

Advertisement

En uygun American Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about American Airlines

American Airlines

American Airlines dünyanın en büyük hava yolu şirketidir, Güney ve Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Karayipler olmak üzere iç ve dış hatlarda geniş bir ağada hizmet sunmaktadır. Şirket 1930 yılında 82 küçük ve bağımsız havayolu tarafından gerçekleştirilen kanglomera sonucunda kurulmuştur, yani ilgili havayollarının ortak markası oldu. Marka okadar popüler oldu ki, hatta yirminci yüzyılın ortalarında havayolunun barby bebeklerini satışa sunuldu. 1970 yılında American Samoa ve Nadi arasında yapılan iş birliği sonucunda ilk uzun mesafeli uçuşlar gerçekleştirilmiştir - Chicago ve New York arası, ve mart 1973 yılında ilk kadın pilot göreve alınmış. Doksanlı yıllarda şirket uçuş ağını Latin Amerikaya kadar genişletip, bölgenin hakimi, ABD’nin taşıyıcısı haline gelmiştir.
American Airlines 1998 yılında 44 ülkeye sunduğu elektronik biletle, alanında lider konumda olmayı başarmıştır, aynı zamanda British Airways, Cathay Pacific, Qantas ve Canadian Airlines şirketleri ile birlikte, Oneworld hava ittifakının temelini otmıştır. Transatlatık rotalarının genişletilmesi için Iberia ve British Airways şirketleri ile anlaşma yapmıştır, Pasifik Okyanus uçuşları için ise - Japan Airlines ve Qantas havayolları.
Şubat 2013 yılında American Airlines ve US Airways, dünyanın en büyük havayolunu kurmak amaçlı birleşme planlarını açıkladı. AMR ve US Airways Group, 9 Aralık 2013 birleşmesini kesinleştirmiştir ve yeni kurulan şirket için seçilen isim American Airlines Group Inc olduğunu duyurmuştur.

Bagaj

American Airlines’in neredeyse tüm uçuşlarında bagaj bilet fiyatına dahildir, ancak destinasyona ve rezervasyon sınıfına bağlı olarak ağırlık ve adet farklılık gösterebilir.

Rezervasyon sınıfları

Ekonomi sınıfında yolculuk yapmak rahat ve keyifidir- koltuklar geniş ve altı aşama olma üzere koltuklar ayarlanabilir. Koltuk başlıklarında bulunan monütörde film izleyebilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Yolculara çok sayıda yiyecek ve içecek ikram edilmektedir.
Daha fazla konfor, geniş alan, bacak kısmı içien ek mesafe, telefon, düzüstü bilgisayar ve şarj aleti, yumuşak battaniye, yastık, terlik, şık kozmetik seti ve ses geçirmeyen kulaklı business sınıfında mevcuttur. Birinci sınıfta koltuklar son derece lüks ve dönebilen, yatak konumuna getirilebilir. Yiyecek menüsü çok sayıda çeşitten oluşmaktadır, ayrı kabinde ikram edilen şaraplar dünyaca ünlü markalardır. Çok sayıda eğlence sistemi de cabası.

Online check-in

American Airlines online check- in işlemi uçuşa 24 saat kala başlamakta olup, planlanan uçuş saatine 90 dakika kalana kadar kullanılabilmektedir. İlgili işlemi havayolunun sitesinden yapabilir, ancak ilk uçuş American Airlines, American Eagle, American Connection, Iberia, Biritsh Airways veya Japan Airways şirketleri tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. US Airways havayolunun uçuşları için kendi internet sayfalarını kullanmanız gerekir.

Filo

Mart 2015 yılı  verilerine göre American Airlines filosu toplam 964 uçaktan oluşmaktadır, bu da onları dünyanın en büyük hava yolu şirketi yapmakatadır. Taşıyıcı easyjet’ ten sonra Airbus A320 ve A321 ve A319 modeli uçakları en fazla kullanandır.

Fort Worth Havaalanı, Dallas

Uluslararası Dallas/Fort Worth  Havaalanı ABD/Teksas kentinde Dallas ve Fort Worth şehirleri arasında yer almaktadır. Havaalanı Teksas’ın en yoğun havaalanıdır ve 2009 yılı araştırmalarına göre düzenlenen uçuş sayısında dünyada üçüncü ve hizmet verdiği yolcu sayısına göre dünyada sekizinci sırada yer almaktadır. Dallas/Fort Worth Havaalanı neredeyse sehir sayılır- kendine ait posta kodu vardır ve havaalanının pistleri dışında kamu hizmetleri için birçok bina bulunmaktadır. Dallas/Fort Worth Havaalanı çoğu zaman DFW havaalanı kodu ile  anılır. Toplam beş adet terminal bulunmaktadır- A, B, C, D, E.  Luslararsı uçuşlar tarafından kullanılan terminal – D, diğer A, C, ve E ülkenin doğu kesimi için, B ve D ise kuzey bölge içindir. Tarrminaller arasındakş bağlantıyı sağlamak için teren hattı yapılmıştır SkyLink sistemi- 2005 yılında, Terminal D nin açılmasından sonra. SkyLink tren seferleri iki dakika da bir düzenlenmekte ev saate 60km/ h hızla haraket etmektedirler.

Dallas/Fort Worth havaalanı, Irak ve Afganistan'dan dönen Amerikan askerlerinin kullandığı, ABD'de iki havaalanlarından bir tanesidir.

Dallas/Fort Worth havaalanı, American Airlines şirketin ticari işletme merkezidir. Hizmet verdiği havayolları aralarında Alaska Airlines, Air Canada, Lufthansa, Quantas vs.

Yemekler

Ekonomi sınıfı ücretsiz yemekler, Avrupa, Asya/dan Latin Amerika’ya düzenlenen  bazı uçuşlarda sunulmaktadır. Menü içeriği- lezzetli mezeler, salatalar ve tatlıdan oluşmaktadır. Uçuş ve varış süresine bağlı olarak, ekstra ücret ödemeden mevcut geniş bir ürün yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretsiz meyve suyu, kahve ve alkolsüz içecekler her zaman mevcuttur.

Business ve Fırst class’ta lezzetli ve sağlıklı yiyecekler müşteri tercihleri ile ilişkindir. Çok çeşit  yiyecek ve içecek seçme imkanı, alkollü ve alkolsüz içecekler, bira servisi, kaliteli şaraplar her zaman mevcuttur.

Ek hizmetler

Dünyanın ikinci yolcu programı American Airlines’ın eseridir - 1981 yılında Advantage programı kullanıcılara sunulmuştur (ilk 1979 Texas Uluslararası havayolları). 2011 yılından program üye sayısı 67000000 ulaşmış olup, böylece dünyada kendi türünün en büyük programı haline gelir.

Havayolunun müşterileri özel  tatil avantajlarından faydalanabilirler: FlyAAway Tatil Karayipler, Hawaii, Meksika, Avrupa, Kanada, ABD, Latin Amerika, American Airlines Vacations aracılığıyla Asya seyahat acentası geziler düzenlemektedir.