Menüsü

Aerolineas Argentinas S.A.

En uygun Aerolineas Argentinas S.A. uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Aerolineas Argentinas S.A.

Aerolineas Argentinas S.A.

Aerolíneas Argentinas Havayolları, 1950 yılında Buenos Aires, Arjantin de kurulmuştur. 2012 yılında SkyTeam Alliance üyeliğine katılmıştır. Havayolları, kendi başına 58 farklı noktaya SkyTeam ortaklarıyla beraber 177 ülke ve 1.062 noktaya, günlük olarak toplamda 17.343 uçuş gerçekleştirilmektedir. 

Bagaj

Ekonomi Sınıfı: 1 parça, maksimum 15 kg ağırlığında ki bagajlar check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. 1 parça maksimum 5 kg ağırlığında ki el bagajları kabine kabul edilmektedir.

Business Sınıfı: 1 parça, maksimum 23 kg ağırlığında ki bagajlar check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. 1 parça maksimum 10 kg ağırlığında ki el bagajları kabine kabul edilmektedir.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

Ekonomi Class, Club Condor (Business Class) veya Club Ekonomi (Premium Economy Class) olmak üzere toplamda 2 çeşit rezervasyon sınıfı hizmet vermektedir.

Online check-in

Online check- in servisi uçuş saatinden 36 saat önce aktif olup, 2 saat öncesine kadar hizmet vermektedir.

Filo

Airbus A330-200, Airbus A340-300, Boeing 737-700 ve Boeing 737-800 modelleriyle toplamda 55 uçaklık filosuyla hizmet vermektedir.

Jorge Newbery Havaalanı

Jorge Newbery Havalimanı, Buenos Aires, Arjantin de 1947 yılında kurulmuştur. Buenos Aires şehir merkezinden 2 km uzakta olup 138 hektarlık bir alana kurulmuştur. Aerolineas Argentinas havayollarının merkez üssü buradadır. İç ve dış hat seferleriyle yıllık olarak 12 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. 2013 yılında 9.5 milyon yolcuya hizmet vermiştir. LAN Airlines, Macair Jet, SOl Lineas Aereas ve TAM Airlines şirketleri havalimanından uçuşlar gerçekleştirmektedir. Ağırlıklı olarak Uruguay, Bolivya, Brezilya, Şili ve Paraguay’a uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Oteller, Wi-Fi, araba kiralama, bankamatik ve döviz büroları, eczane, kafeterya ve restoranlar havalimanı da hizmet vermektedir.

Yemek

Aerolíneas Argentinas Havayolları, yolcularına ücretsiz olarak yemek ve içecek servisi sunmaktadır. Genel olarak, sıcak ve soğuk içecekler, sandviç ve atıştırmalıklar ikram edilmektedir.