Menüsü

Royal Air Maroc

Advertisement

En uygun Royal Air Maroc uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Royal Air Maroc

Royal Air Maroc

Royal Air Maroc, RAM olarak bilinen Fas’ın ulusal havayolu ve ülkenin en büyük havayolu şirketidir.  Şirket tamamen devlete aittir ve şirket genelmerkezi Casablanca- Anfa Havaalanında yer alır. Ticari işletme merkezi olan Mohammed V Uluslararası havaalanından düzenli ve charter seferleri düzenlenmektedir ve aynı zamanda Afrika, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerine yurt dışı uçuşları da bulunmaktadır. Royal Air Maroc 1953 yılında, Compagnie Chérifienne de'l Air (Air Atlas) ve Compagnie Chérifienne de Transports Aériens Air Maroc şirketlerinin birleşmesiyle kurulmuştur.
O zamanki filosu 6 adet Bretagnes, dört  Commandos, beş DC-3 ve iki Languedocs modeli uçaktan oluşmaktaydı. Royal Air Maroc ismini 28 Haziran 1957 yılında, Fas Hükümeti 67.73% oranında hisseye sahip olduğunda almıştır. 1958 yılında filosuna 4 adet DC-4, 3-DC-3, 7- Bretagnes ve 2- C-46 modeli uçak eklemiştir. 1969 yılında Avrupa ve Kuzey Afrika için yolcu taşıma hava ağını açmıştır.
70 ‘li yıllarda artık Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da birçok bölgeye uçuş düzenlemeye başlamıştır. Zamanla filosunu genişleterek sefer sayılarını arttırmıştır.
2006 yılının sonunda Air Maroc ve AB açık hava sağsı sözleşmesini imzalar ve böylelikle Batı Avrupa’dan Fasa yolcu çekmeyi hedeflemiş olur. Zamanla jet yakıtının yükselmesş nedeni ile bazı seferleriniz iptal etmek zorunda kalmıştır. 2012 yılında, Gulf Аirline şirket hisselerinin 44% oranında satış planını duyurdu.

Bagaj

Varış noktaları Ekonomi Sınıfı Business Class
Fas Kraliyet Havayolları’nın Amerika-Afrika-Brezilya-Kanada-Libya-Mısır-Suudi Arabistan-Lübnan haricindeki tüm uçuşları 23 kilogramlık 1 bagaj 23 kilogramlık 2 bagaj
Amerika-Kanada-Afrika-Libya-Mısır-Suudi Arabistan-Lübnan 23 kilogramlık 2 bagaj 23 kilogramlık 3 bagaj
Brezilya 32 kilogramlık 2 bagaj 32 kilogramlık 3 bagaj
Bissau**** 32 kilogramlık 1 bagaj 32 kilogramlık 2 bagaj
SAFAR FLYER (Silver-Gold-Ambassador) tüm uçuşlar için 23 kilogramlık ek bagaj 23 kilogramlık ek bagaj

Rezervasyon sınıflari

Royal Air Maroc Havayolu yolcularına 2 farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır-ekonomi ve business class
Ekonomi sınıfı- yeni tasarımlarını keşfedin ve deri koltukların keyfini çıkarın. Yeni ergonomik koltukların sayesinde daha geniş ve daha konforlu bir alana yerleşirsiniz. Geniş bir seçim görüntülemek için tamamen ücretsiz 8,9 inç kişisel ekranınızın tadını çıkarın:
Talep üzerine video: Güncel ve klasik Hollywood filmleri, Arap filmleri, belgeseller ve televizyon dizileri dâhil 45’ten fazla programın arasından bir seçim.
• İsteğe bağlı müzik: 
• 150 yerel albümden bir seçim 
• Çeşitli müzikler: Endülüs müziği, Klasik Arapça, Fas Variety, Klasik Müzik, Uluslararası hit müzikler, Caz müzik ve dinlendirici müzik. 
• Kuran-ı Kerim Okuma 
• 20 oyun videosu 
• Ve bir coğrafi gösterim sistemi
Business class- Uçuş ekibimiz tarafından sıcak bir şekilde karşılandıktan sonra deri koltuğunuza yerleşin ve ikram ettiğimiz içeceği yudumlayın.Vestiyer servisimizden faydalanın ve size sunduğumuz konfor ürünleri keşfedin.Hoş bir seyahat geçirmeniz için, her koltukta bir yastık, bir battaniye ve bir de tuvalet çantası bulunmaktadır.Koltuğunuz aynı zamanda sizi rahatlatacak belirli özelliklere sahiptir.Koltuğunuzu “yatak” pozisyonuna getirin ve uykunuz boyunca rahatsız edilmemenin tadını çıkarın.Ayrıca yolculuk boyunca isteğinize bağlı olarak “masaj” fonksiyonun da faydalanabilirsiniz.Kabin ekibi yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmek için sizlere geniş bir gazete ve dergi seçimi sunacaktır.Uzun mesafeli uçuşlarda bundan böyle geniş bir seçim sunulmaktadır. Talep üzerine video sayesinde, güncel ve klasik Hollywood filmleri, Arap filmleri, belgeseller ve televizyon dizisi dâhil 45’ten fazla programın arasından bir seçim yaparak.

Online check-in

Aşağıdaki havaalanlarında online check-in hizmete sunulmaktadır: Paris Orly, Brüksel, Amsterdam, Beyrut, Bordo, Marsilya, Nantes, Nice, Strazburg, Toulouse, Milano, Roma, İstanbul, Lizbon, Montreal, Cenevre, Zürih, Sao Paulo, Kahire, Frankfurt, Münih, Stockholm, Paris Charles de Gaulle, Barselona, Kopenhag, Madrid, Londra Gatwick ve Londra Heathrow.
Kanada, İsviçre, Almanya, ABD, İspanya, İngiltere, İtalya, Hollanda, Suudi Arabistan ve Belçika hariç olmak üzere Kazablanka’dan tüm güzerhaglar için online kayıt bulunmaktadır
Bu hizmet diğer havaalanlarında geçici olarak askıya alındı.
Stressiz bir yolculuk için, uçuştan 48 saat önce büronuzdan ya da otelinizden check-in yapın. Check-in işleminiz tarifeli uçuşunuzdan 2 saat önce sona erer. Tek ihtiyacınız internet erişimi. 24 saat içerisinde varış noktasından tekrar kalkış noktasına uçuş yapılacaksa, dönüş için check-in işlemi yapılabilir.

Filo

Air Maroc Havayolları filosu birisi kargo olmak üzere 53 uçaktan oluşmaktadır.

Muhammed V Uluslararası Havalimanı

Muhammed V Uluslararası Havalimanı, Kazablanka, Fas 30 km güney doğusunda yer alan bir havaalanıdır. 2013 yılında 7.560.000 yolcu  sayısı ile Fas’ın en işlek havaalanı olmuştur. Havaalanı aşağıdakş havayolları için bir bağlantı merkezidir:
     Air Arabia Maroc
     Jet4you
     Bölgesel Air Lines
     Royal Air Maroc
     Royal Air Maroc Express
     Royal Air Maroc Kargo
Acil iniş için NASA'nın Uzay Mekiği tarafından kullanılan havalimanlarının listesinde yer alıyor.
İki yolcu terminali bulunmaktadır-T1 ve T2. Terminal 1, kapsamlı modernizasyon ve genişleme için kapalıdır.

Yemekler

Ekonomi sınıfında yemek
Uzun mesafeli uçuşlarda:
Air Maroc Havayolları uçuşunuz süresince periyodik olarak yenilenen menüleriyle iki çeşit yemek sunar. Başlangıçta öğle/akşam yemeği sunarız, akabinde günün önerilen 2 çeşit sıcak yemeğinden bir porsiyon ve bir tatlı sunarız. Yemeğin sonunda, kabin memurları size çay ya da kahve ikram ederler.
Uçuş boyunca sıcak ve soğuk içecekler içebilirsiniz.
Eğer özel gereksinimleriniz varsa, rezervasyonunuz esnasında bize bildirmekten çekinmeyiniz, damak zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre dini inançlarınızı, reçetelerinizi ya da gıda tercihlerinizi (VEJETARYEN YEMEKLER, GLÜTENSİZ YEMEKLER, BALIK YEMEKLERİ, DÜŞÜK KOLESTEROLLÜ YEMEKLER, AZ YAĞLI YEMEKLER, DİABETİK YEMEKLER, KAŞER YEMEKLER, ÇOCUK YEMEKLERİ, BEBEK YEMEKLERİ) dikkate alarak dengeli yemekler hazırlarız. Bu yemekler sadece Fas Kraliyet Havayolları’nın düzenlediği uçuşlarda mevcuttur.
Yemeğinize eşlik etmesi için Fransız ve Fas şaraplarının yanı sıra çeşitli alkollü ve alkolsüz soft içecekler sunulmaktadır.
* Artık Fas Kraliyet Havayolları Ekonomi Sınıfı uzun mesafeli yolculuklarında B767 uçaklarını kullanıyor.
Orta ve kısa mesafeli uçuşlar için:
Fas Kraliyet Havayolları 2 saatten fazla süren uçuşlarında periyodik olarak yenilenen menüleriyle ve porselen tabaklarla yemek servisi yapar. Öğle yemeğiniz / akşam yemeğiniz ordövr tabağından, akabinde bir porsiyon günün önerilen 2 çeşit sıcak yemeğinden, bir peynirden ve tatlıdan oluşmaktadır. Yemeğinize eşlik etmesi için soğuk içecekler servis edilir.
2 saatin altındaki uçuşlarla ilgili olarak, soğuk aperatif ile sıcak ve soğuk içecekler servis edilir.
Business Class'da yemek
Uzun mesafeli uçuşlarda:
Yemekten önce bir aperatif hizmeti sunuyoruz. Sizlere en kaliteli hizmeti vermek için, Fas Kraliyet Havayolları uçuşunuz süresince periyodik olarak yenilenen menüleriyle ve porselen tabaklarla iki çeşit yemek sunar. Öğle yemeğiniz / akşam yemeğiniz ordövr tabağı ve gurme salatadan, akabinde bir porsiyon günün önerilen 3 çeşit sıcak yemeğinden oluşmaktadır. Peynir, hamur işleri ve meyve seçimi daha sonra sunulacaktır.
Eğer özel gereksinimleriniz varsa, rezervasyonunuz esnasında bize bildirmekten çekinmeyiniz, damak zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre dini inançlarınızı, reçetelerinizi ya da gıda tercihlerinizi (VEJETARYEN YEMEKLER, GLÜTENSİZ YEMEKLER, BALIK YEMEKLERİ, DÜŞÜK KOLESTEROLLÜ YEMEKLER, AZ YAĞLI YEMEKLER, DİABETİK YEMEKLER, KAŞER YEMEKLER, ÇOCUK YEMEKLERİ, BEBEK YEMEKLERİ) dikkate alarak dengeli yemekler hazırlarız. Bu yemekler sadece Fas Kraliyet Havayolları’nın düzenlediği uçuşlarda mevcuttur.
Yemeğinize eşlik etmesi için Fransız ve Fas şaraplarının yanı sıra çeşitli alkollü ve alkolsüz soft içecekler sunulmaktadır.
Orta mesafeli uçuşlar için:
Fas Kraliyet Havayolları 2 saat 30 dakikadan fazla süren uçuşlarında periyodik olarak yenilenen menüleriyle ve porselen tabaklarla yemek servisi yapar. Öğle yemeğiniz / akşam yemeğiniz ordövr tabağından, akabinde bir porsiyon günün önerilen 2 çeşit sıcak yemeğinden oluşmaktadır. Peynir, hamur işleri ve meyve seçimi daha sonra sunulacaktır. 2 saat 30 dakikadan daha az süren uçuşlarla ilgili olarak, sıcak hafif yemekler servis edilir. Uçuş süresi ne olursa olsun, Fas Kraliyet Havayolları yemekten önce aperatif servisi sunmaktadır.
Eğer özel gereksinimleriniz varsa, rezervasyonunuz esnasında bize bildirmekten çekinmeyiniz, damak zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre dini inançlarınızı, reçetelerinizi ya da gıda tercihlerinizi (VEJETARYEN YEMEKLER, GLÜTENSİZ YEMEKLER, BALIK YEMEKLERİ, DÜŞÜK KOLESTEROLLÜ YEMEKLER, AZ YAĞLI YEMEKLER, DİABETİK YEMEKLER, KAŞER YEMEKLER, ÇOCUK YEMEKLERİ, BEBEK YEMEKLERİ) dikkate alarak dengeli yemekler hazırlarız.
Bu yemekler sadece Fas Kraliyet Havayolları’nın düzenlediği uçuşlarda mevcuttur.
Yemeğinize eşlik etmesi için Fransız ve Fas şaraplarının yanı sıra çeşitli alkollü ve alkolsüz soft içecekler sunulmaktadır. Sindirimi kolaylaştıran sıcak içecekler (Çay, Kahve Nespresso**) yemekten sonra servis edilecektir. Uçuş süresince sıcak içecekler ve aperatiflerin isteğiniz üzerine servis edileceğini hatırlatmak isteriz.
*Varış noktasına bağlı olarak, Fas Kraliyet Havayolları’nın bazı uçakları çevrilebilen koltuklarla donatılmıştır.
** Nespresso bütün filomuzda bulunmaktadır.

 

Ek hizmetler

Air Maroc yolcularına Safar Flyer adı altında yolcu programı sunmaktadır. İlgili program sayesinde çok sayıda indirimden yararlanabilir ve uçakata sunulan ünlü parfüm ve kozmetik ürünleri satın alabilirsiniz.