Menüsü

Avianca

Advertisement

En uygun Avianca uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Avianca

Avianca

Avianca Havayolları, 1919 yılında Kolombiya’nın Barranquilla şehrinde kurulmuştur. Şirketin ana merkezi Bogota şehrinde ki El Dorado havalimanındadır. Haftalık olarak 5607 uçuşla, 28 ülkede 105 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. 2012 yılında, Star Alliance birliğine katılmıştır. 2016 yılında 2.5 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Kuzey Amerika, Peru, Kolombiya, Ekvator, Brezilya ve Avrupa bölgelerine uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 

Bagaj

Kolombiya, Ekvator ve Peru uçuşları için bagaj hakkı;

Kabin içi bagaj hakkı hem Ekonomi hem de Business sınıfı uçuşlar için aynı ağırlık ve ebatlardır.

Kabin içi bagaj: 1 parça, maksimum 10 kg ağırlığında olup boyutu maksimum 158 cm olmak şartıyla.

Ekonomi Sınıfı: 1 veya 2 parça toplam ağırlığı 23 kg boyutu 158 cm olmak şartıyla.

Business Sınıfı: 1 veya 2 parça toplam ağırlığı 32 kg boyutu 158 cm olmak şartıyla.

*Kolombiya, Ekvator ve Peru uçuşları dışındaki uçuşlar için bagaj ağırlık limitleri, seçilen varış noktasına ve tarifeye göre değişmektedir.


Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

Avianca Hava Yolları, Ekonomi ve Business olarak 2 farklı uçuş sınıfıyla hizmet vermektedir.

Online check-in

Avianca Hava Yolları, uçuşun 24 saat öncesinden 2 saat öncesine kadar online check-in hizmeti vermektedir 

Filo

2016 yılı itibariyle, Boeing 787- Dreamliner, Airbus A330, Airbus A321, Airbus A320, Airbus A319, Airbus A318, Embraer 190, ATR-42, ATR-72 ve CESSNA-208 modelleriyle toplamda 140 uçaklık filosuyla hizmet vermektedir.

El Dorado Uluslararası Havalimanı

El Dorado Uluslararası Havalimanı, 1959 yılında Bogotá, Kolombiya da kurulmuştur. Bogota şehir merkezinden uzaklığı 15 km dir. Dünya üzerinde ki 70 den fazla noktaya sürekli uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 2 farklı terminal binası iç ve dış hat uçuşlara için kullanılmaktadır. 2015 yılında, 310.000 den fazla uçuş ile 30 milyondan fazla yolcuya hizmet verilmiştir. 32 farklı havayolu şirketi havalimanında hizmet vermektedir. Wi-Fi, araba kiralama, döviz bürosu, eczane, ibadethane, kafeterya, bagaj emaneti, restoranlar, hediyelik eşya dükkânları, lounge salonları, duty-free ve alış veriş mağazaları hizmet vermektedir.

Yemek

Ekonomi sınıfında, yiyecek olarak atıştırmalık ve sandviç içecek olarak ise kahve çeşitli meşrubatlar ücretsiz servis edilmektedir.

Business sınıfı uçuşlarda ise ana yemek, tatlı, kahve, şarap vb. içecekler ikram edilmektedir.

Özel bir diyetiniz olması durumunda havayolu firması ile uçuştan en az 24 saat öncesinde irtibata geçilmesi durumunda çeşitli alternatif yiyecek ve içecekler ücretsiz olarak sunuluyor.

Ek hizmetler

Avianca Havayolları; Kabin içi internet, kişisel dokunmatik ekran veya paylaşımlı genel ekranlar uçuş statüsüne, uçak modeline veya uçuş güzergahınıza göre farklılık göstermektedir. LifeMiles programı ile yolculuk yapan üyelerine mil kazanma imkanı sağlamaktır. Biriktirilen miller ile uçak bileti ya da program ortağı olan firmalardan alış veriş yapabilirsiniz.