Menüsü

Belavia Belarusian Airlines

Advertisement

En uygun Belavia Belarusian Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Belavia Belarusian Airlines

Belavia Belarusian Airlines

Belavia Havayolları, Belarus’ un ulusal havayolu şirketidir. 1996 yılında kurulan şirketin genel merkezi, başkentte, Minsk Uluslararası Havalimanında bulunmaktadır. Belavia Havayolları, Minsk Uluslararası Havaalanı’ndan, Avrupa’nın birçok şehrine ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na ait kentlere düzenli seferler gerçekleştirmektedir. IATA güvenlik denetimlerinden başarıyla geçen havayolu şirketi, IATA ve IOSA güvenlik sertifikasına sahiptir. Havayolu'nun 1.017 çalışanı bulunmakta ve son 6 yılda, havayolunun yolcu sayısı 2009 yılında 700.000 ulaşmıştır.

Bagaj

Belavia Hava Yolları uçuşlarında serbest bagaj hakkı seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına  göre değişiklik gösterebilmektedir. Economy sınıfında ücretsiz kabin bagajı hakkı 1 adet adet, 50 x 40 x 20 cm boyutlarında ve 8 kilo, Business sınıfı biletlerde ise 1 adet, 50 x 40 x 20 cm boyutlarında 12 kilo olarak belirlenmiştir. Kyıtlı bagaj için belirlenen sınırlar ise-; ekonomi sınıfı biletler için, 50 x 50 x 100 cm boyutunda 20 kilo, business sınıfı biletler için 50 x 50 x 100 cm boyutlarında 30 kilo olarak belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Belavia Hava Yolları yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır- Economy ve Busines Class. Economy sınıfında yolculara keyifli bir yolculuk geçirmeleri adına tüm gereksinimler sağlanmıştır. Seçilen destinasyona göre ücretsiz yiyecek ve içecek ikram edilmektedir. Busines class’da ise uçak yolculuğu adeta bir keyifli hale getirilmiştir. Yolculara daha fazla kişisel alan, çok sayıda yiyecek ve içecek seçenekleri bulunur.

Online check-in

Online check- in işlemi işlame çok sayıda havaalanı için yapılabilmektedir. İlgili işlem planlanan uçuş saatine 22 saat kala başlamakta olup, uşuşa 3 saat kalana kadar yapılabilmektedir.

Filo

Belavia Hava Yolu filosu son verişlere göre toplam 20 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan Boeing 737-300- 4 adet, Boeing 737-500- 6 ad., Boeing 737-BBJ2- 1 ad., Challenger 850- 1 ad., Bombardier CRJ200- 4 ad., Tupolev Tu-154M- 3 ad.

Minsk Uluslararası havaalanı

Minsk Havaalanı 1982 yılında hizmete açılmıştır. Şehir merkezinden yaklaşık 42 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanı Minsk -2 havaalanı ismi ile de anılmaktadır.  Havaalanı yıllık 5,8 milyon yolcuya hizmet verme kapasitesine sahiptir. Hizmet verdiği havayollları arasında aeroflot, Aerosvit, Czech Airlines, Austrian Airlines, airBaltic, Etihad Airways, Turkish Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa, S7 Airlines, Sun D’Or ve Turkmenistan Airlines.

Yemekler

Belavia Havayolları’yla yapacağınız uçuşlarda, uçuş süresine göre değişen nitelikte, ücretsiz yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır. Business sınıfta uçacak olan yolcular farklı menü seçeneklerine sahiptir.

Ek hizmetler

Belavia Hava Yolları’nda uçak içi eğlence sistemleri bulunmamaktadır. Belavia Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda koltuk seçiminizi online bilet satın alma aşamasında yapabilirsiniz.