Menüsü

Eritrean Airlines

Advertisement

En uygun Eritrean Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Eritrean Airlines

Eritrean Airlines

Eritrean Airlines 1991 yılında kurulmuş ve 2003 yılında faaliyetlerine başlamış olan Eritre Devletinde hizmet vermekte olan havayolu şirketidir. Havayolu şirketinin tamamı Eritre hükümetine ait olupta Asmara merkezinde yer almaktadır. Şirket Avrupa, Afrika ve Orta  Doğudaki destinasyonlara uluslararsı yolcu taşımacılığı düzenlemektedir. 

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen bagaj limiti kayıtlı bagaj için 20 kg kabin bagajı için ise 7 kg olarak belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Eritrean Airlines  şirketi müşterilerine Ekonomy ve Business sınıflarıdan  oluşan  rezervasyon seçenekleri ile hizmet  sunmaktadır.

Online check-in

Şirket yolcularına online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimaınından gerçekleşmiştir. Check-in işlemleri uçağın kalkmasına 2 saat kala başlayıp 40 dakikaya kadar devam etmektedir.

Filo

Eritrean Airlines  filosu sadece 1 adet Boeing 767-200ER uçağından oluşmaktadır.

Asmara Uluslararası Havalimanı

Yohannes IV Uluslararası Havaalanı olarak da bilinen Asmara Uluslararası Havaalanı Eritre başkenti Asmara’ya hizmet vermektedir. Havaalanı küçük, modern ve temiz bir havaalanıdır. Havalimanı ülkenin en büyük havalimanıdır. Havalimanı Asmara’nın 2 km  güney batısında yer almaktadır.  2003 yılından itibaren havalimanından Asmara’dan Frankfurt, Milano, Nairobi ve Roma’ya olmak üzere düzenli seferler başlatılmıştır. 2004 yılından  136.526 yolcuya hizmet vermiş olan havaylimanı. Asmara Uluslararası Havaalanına ulaşım genel olarak taksiler ve otobüsler ile yapılamktadır. 

Yemek

Şirket müşterililerin oldulça kısıtlı bir yemek hizmeti sunmaktadır.