Menüsü

Air Baltic

Advertisement

En uygun Air Baltic uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Baltic

Air Baltic

Air Baltic Havayolları, 1995 yılında Letonya’nın başkenti olan Riga’da kurulmuştur. Havayolları, Avrupa, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Moldova, Mısır, Ukrayna, Belarus, Rusya ve Özbekistan’a olmak üzere 60 dan fazla noktaya uçuşlar gerçekleştirmektedir. 2015 yılında, 3 milyondan fazla yolcuya hizmet vermiştir. Ana merkezi Riga Havalimanın da olup, Vilnius ve Talin şehirlerinde merkez binaları bulunmaktadır.

Bagaj

Business Class –  Maksimum 2 çanta ve toplam ağırlığı 40 kg olan bagajlar check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. 

Premium Class – Maksimum 1 çanta ve toplam ağırlığı 20 kg olan bagajlar check-in bagajı olarak kabul edilmektedir.

El Bagajı: Tüm sınıflar için 1 el çantası ve maksimum ağırlığı 8 kg olan el bagajları kabine kabul edilmektedir.


Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

Business Class ve Ekonomi Class olarak 2 türlü rezervasyon sınıfı bulunmaktadır.

Online check-in

Online check-in hizmeti, uçuştan 24 saat öncesinden 2 saat öncesine kadar hizmet vermektedir.

Filo

2016 yılı itibariyle, 24 uçaklık filosu – 5 adet Boeing 737-500, 7 adet Boeing 737-300 ve 12 adet Bombardier Q400Next Gen- ile hizmet vermektedir.

Riga Uluslararası Havalimanı

Riga Uluslararası Havalimanı, Letonya’nın başkenti olan Riga da 1973 yılında kurulmuştur. Riga şehir merkezine 10 km uzaklıktadır. Letonya’nın en büyük havalimanı olup 30 ülkede 80 farklı noktaya ulaşım sağlamaktadır. 2015 yılında, 5 milyondan fazla yolcuya 2 farklı terminal binasıyla hizmet vermiştir. Havalimanında; Wi-Fi, otopark, araba kiralama, bagaj kayıp ve emanet odası, döviz bürosu, eczane, kafeterya, lounge salonları, restoranlar, duty-free ve alış veriş mağazaları hizmet vermektedir.

Yemek

Air Baltic Havayolları, uçuşlarda menüden seçebileceği sıcak ve soğuk içecekler, sandviç ve atıştırmalıklar ücretli olarak sunulmaktadır. Sıcak yemek veya özel yemek tercihleri için uçuştan önce yemek sipariş etmek mümkündür.

Ek hizmetler

Air Baltic Havayolları, PIN uçuş programı ile yolcularına uçuş yaptıkça PIN puanları kazandırmaktadır. Uçuşlar esnasında 3 farklı dilde hizmet veren kişisel ekranlarla filmler, müzik ve oyun hizmeti sunmaktadır.