Menüsü

Cubana de Aviacion

En uygun Cubana de Aviacion uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Cubana de Aviacion

Cubana de Aviacion

Cubana olarak bilinen Cubana de Aviación Karayiplerde bir ada ülkesi olan Küba'da kurulmuş bir havayolu şirketidir. Ekim 1929'da kurulan Cubana ülkenin en büyük havayolu şirketi olmasının  yanı sıra ülkenin ulusal bir havayolu şirketidir.

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen bagaj limiti farklı destinasyona ve rezervasyon seçeneklerine göre farklılık göstermektedir. Bu duruma göre kayıtlı bagaj ağırlık aralılığı 10 - 50 kg aralığından değişmekte iken bagaj sayısı 1 - 3 ader aralığında seyretmektedir. Kabin bagajı için izin verilen ağırlık ise 5 kg olarak ifade edilmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Cubana de Aviacion şirketi müşterilerine INFANT, ECONOMY ve BUSINESS sınıflarından oluşan  farklı  rezervasyon seçenekleri ile hizmet vererek, daha üstün kalitede hizmet sunmaktadır.

Online check-in

Şirket yolcularına online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimaınından gerçekleşmiştir. 

Filo

Cubana de Aviacion Airbus A319-100, Airbus A320-200, Antonov An-158, ATR 42-500, Ilyushin Il-96-300, Tupolev Tu-204 ve Tupolev Tu-204-100EC uçaklarından oluşan filosu ile hizmet vermektedir.

José Martí Uluslararası Havaalanı

Eski adı Rancho-Boyeros Airport olarak bilinen José Martí Uluslararası Havaalanı Küba'nın Havana şehrinin 15 km. (9 mil) güneybatısında bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Havalimanı ismini vatansever ve şair José Martí'den almıştır. Havalimamı 5 Terminali ile hizmet vermektedir. Terminal 1 yurtiçi seferlerine, Terminal 2 Uluslararası charter seferlere, Terminal 3 Uluslararası ana terminali olarak hizmet vermekte, Terminal 4 karayolu taşımacılığı için kullanılmakta ve Terminal 5 ise sadece Aero Caribbean şirketine hizmet vermektedir. Havalimanı yıllık yaklaşık 10 milyon yolcuğu ağırlamaktadır. Havalimanına ulaşım tren ve taksiler aracılığı ile sağlanmaktadır.

Yemekler

Havayolu şirketi yolcularına farklı rezervasyon sınıfına göre belirlediği yemek menüsü ile hizmet vermektedir.