Menüsü

Cyprus Airways

Advertisement

En uygun Cyprus Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Cyprus Airways

Cyprus Airways

Cyprus Airways havayolu grubu 24 Eylül 1947 yılından bu yana 9 Ocak 2015 için var olmuştur. Ocak 2015 yılına kadar Kıbrıs'ın ulusal havayolu şirketi olmuştur. Şirket „British Airways“, Kıbrıs hükümetinin ve birey kişlerinde katılımı ile ortak girişim olarak kurulmuştur. Havayollu 1947 yılında kurulmuş ve merkez Lefkoşa olarak seçilmiştir. İlk uçuşunu Nisan 1948 yılında gerçekleştirir. Yüksek standart ve hizmet kalitesi ile, hem de yıllarca sunduğu ucuz uçak bileti ücretleri ile, Avrupa'da en çok tercih edilen havayollarından biri olur. Cyprus Airways merkezi havaalanları Uluslararası Havaalanı ve Baf Uluslararası Havaalanı olmuştur. Kıbrıs havayolu yılda yaklaşık 2 milyon kişiye hizmet veren, Avrupa Körfez ve Orta Doğu'da 30 noktaya düzenli uçuşlar sunmaktaymış. Bu destinasyonlardan en popülerler arasında yerler Londra, Manchester, Birmingham, Brüksel, Amsterdam, Atina, Roma, Paris, Moskova, Sofya, Frankfurt, Kahire, Tel Aviv, Jada, Riyad bulunur. 2009 yılından bu yana kadar şirket ciddi mali sorunlar yaşar ve 09. 01.2015 tarihinde iflas ettiğini ilan eder.

Filo

Havayolu 9 Ocak 2015 yılına kadar, Airbus 320, Airbus 319 ve Airbus 330 oluşan modern, yenilenmiş filoya sahip olmuştur.

Larnaka Havaalanı, Kıbrıs

Larnaka Uluslararası Havaalanı Kıbrıs’ın üçüncü büyük kenti (Başkent Lefkoşa ve Limasol’tan sonra) olan Larnaka’dan 4 km güneybatısında yer almaktadır. Ülkenin hava yolu trafiği açısından en yoğun havaalanı olması ile birlikte, sadece bir terminali ile yolcularına hizmet vermektedir. Alanda VIP terminali de bulunmaktadır, ancak sadece önemli devlet ziyaretleri, özel sivil havacılık ve kargo uçuşları için kullanılır. Adayı ziyaret eden turistler dışında, Larnaka Havaalanı Ortadoğu’nın bir başlangıç noltası olarak Avrupalılar tarafından oldukça kullanılmaktadır. Artan hava trafiğini kariılayabilmek için, tek terminalini yenilemiştir, ilk restorasyon 2009 yılında yapılır ve günümüzde yolcu.
Devamını oku