Menüsü

Condor

En uygun Condor uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Condor

Condor

Almanya’nın Frankfurt şehrinde kurulan Condor Airlines 1956 yılından bu yana 7 milyonu aşkın yolcuyu en güzel tatil destinasyonlarına ulaştırmakta. Condor Airlines Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika’ya olmak üzere yaklaşık 75 noktaya direkt ve charter olmak üzere havayolu ulaşımı sağlamakta. Condor Airlines 2013 yılında Thomas Cook Airlines UK, Thomas Cook Airlines Belgium and Thomas Cook Airlines Scandinavia ile Ekim 2013 yılında Thomas Cook Group Airlines adı altında  birleştirildi. Yarım asırlık geçmişi ile Condor Airlines günümüzün en önemli havayolu şirketlerinden biri konumunda.  Ayrıca Almanya’da 11 kalkış havalimanı bulunması şirketin Almanya’nın başta gelen havayolu şirketlerinden olduğunun en belirgin göstergesi. 

Bagaj

Kayıtlı bagaj ağırlık, boyut limitleri seçilen rezervasyon sınıfına göre değişiklik göstermekte. Condor Airlines yolcularının kabin bagajı limiti da seçtikleri rezervasyon sınıfına göre değişmekte. 

Rezervasyon sınıfı

Condor Airlines müşterilerine  Econmi, Premium ve Business sınıfları olmak üzere üç farklı rezervasyon seçeneği sunmakta. Farklı rezervasyon sınıfarı yolcuların yolcu koltuklarının conforu ve genişliğinde, yemek seçeneklerinde, ek hizmetlerde ve bagaj limitlerinde farklılık sunuyor. 

Online check- in

Condor Airlines  yolcularına Online check-in hizmeti de sunmakta. Online check-in hizmeti uçuşa 24 saat kala aktif hale gelirken, uçuşa 2 saat kala bu hizmet sona ermekte. 

Filo

Condor Airlines 10 adet Airbus A320-200, 5 adet Airbus A321-200, 13 adet Boeing B757-300 ve 13 adet Boeing 767-300ER filosu ile müşterilerine hizmet vermekte

Frankfurt Havalimanı

Almanya’nın ulusal havalimanı olan Frankfurt Havalimanı, Condor Airlines’ın merkezi konumundadır. Frankfurt şehrine 12 km mesafede bulunan havalimanı 2014 yılında ağırladığı toplam 59,566,132 yolcu ile bu alanda Almanya'nın en işlek havalimanı konumundadır. Frankfurt Havalimanı ayrıca Avrupa ve Dünyada da yılın en işlek havalimanı ünvanına sahip oldu.

Yemek

Condor Airlines müşterilerine rezervasyon sonıflarına göre yemek seçenekleri sunuyor. Ekonomi sınıfı yolcuları için kısa süreli uçuşlarda ücretsiz su, çay ve kahve ikramı bulunurken, yolculuk saati yüksek olan yolcularına ise hafif kahvaltı ikramı sunulmakta.  Business sınıf yolcuları ise çok daha geniş yemek seçeneğine sahip.

Ek hizmetler

Condor Airlines oldukça konforlu uçaklara sahip olması nedeniyle yolcularına yolculukları boyunca hem daha rahat yolculuk yapabilmeleri, hem de yolculukları boyunca iyi vakit geçirebilmeleri adına gereken adımları atmış durumda.  Condor Airlines yolcuları yolculukları boyunca hizmetlerine sunulan 9 inch monitörden (Business class – 15 inch) , 1 adet usb portundan ve kulaklıklardan faydalanabilmekteler.  Bunların yanında yolcularına eğlence paketi sunulmakta. Bütün bu imkanlar Busines sınıfı için tamamen ücretsiz olarak sunulurken, ekonomi sınıfı yolcuları bu imkanlardan faydalanmak istediklerinde Eğlence paketi için 7 dolar ve kulaklıklar için ise 5 dolar ödemek durumundalar.