Menüsü

Norwegian Air Shuttle

En uygun Norwegian Air Shuttle uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Norwegian Air Shuttle

Ucuz fiyatlarıyla Norwegian, İskandinavya’daki en büyük düşük maliyetli hava yolu şirketidir. Yerel bölgelere uçuş sağladığı gibi, Avrupa’ya, ABD’de New York, Los Angeles, Laudarele Fort ve Tel Aviv’e uluslararası uçuşlar da düzenlemektedir. Şirketin tarihi 1967 yılına dayanmaktadır. İlk olarak şirketin ismi Busy Bee Airservice olarak kayıt edilmiştir. Ancak yıllar geçtikçe şirketin amacı ve adı da sürekli değişikliğe uğrayarak en son 1993’te iflasa uğramıştır. 2002 yılında Norwegian olarak tekrar kurulmuş ve merkezini Fornebu, Olso’da oluşturmuştur. Başlıca kullandığı havaalanı da Oslo-Gerdemoen’dir.

Bagaj

Bagaj ağırlık, boyut ve adetleri destinasyona, sezona bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi için seyahat rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rezervasyon sınıfları

Ucuz fiyatlarla uçak bileti sağlayan Norwegian şirketinde, yolcuların koltuk seçmeleri mümkün kılınmıştır. Bu hizmet bilet fiyatına dahildir ve Flex, Premium ve Premium Flex tarifelerinde geçerlidir. Koltuk seçimi en geç uçuş saatinden 25 saat öncesine kadar iletilmelidir. Ayrıca ek olarak bacak mesafesi sunan koltuklar da satın alınabilmektedir. Bu koltuklar acil çıkışın olduğu bölümdedir ve genellikle engelli yolcular için ayrılmıştır. Yolcular ayrıca ek koltuk da satın alabilmektedir ancak bu işlemin uçuşun 48 saat öncesinden tamamlanması gerekmektedir. Uzun mesafeli uçuşlarda Premium sınıfı tarifeler en iyi seçimdir. Rahat bacak mesafesine sahip koltuklar, ücretsiz içecek, üç çeşitten.
Devamını oku

Online check-in

Polonya’dan yapılan uçuşlarda online check – in mümkün değildir ancak her yolcu havaalanında bulunan kontuarlardan check – in yapabilmektedir.

Filo

Norwegian filosunda toplam 93 uçak bulunmaktadır. Yedi adet Boeing 787-8, 84 adet Boeing 737-800W ve iki adet Boeing737-300 filoya hizmet etmektedir.

Oslo – Gardermoen Havaalanı

Bu uluslararası havaalanı, ucuz hava yolu şirketi Norwegian’a ev sahipliği yapmaktadır. Ulensaker belediyesinde bulunmakta ve Norveç başkentinin kuzeyinden, 48 kilometre kuzeyde bulunmaktadır. Bu ülkedeki en yoğun havaalanıdır. Binada kiralık araba için şirketler, mağazalar, duty free mağazaları, restoranlar, cafeler bulunmakta, ayrıca Wi-Fi hizmeti de verilmektedir.

Yemekler

Norwegian hava yolu şirketi uçuşlarda içecek ve yiyecek satışı yapmaktadır. Sadece uzun mesafeli uçuşlarda Premium bilet sahipleri ücretsiz içecek, kahvaltı ve üç çeşitten oluşan akşam yemeği hizmetinden yararlanabilmektedir.

Ek hizmetler

Ucun hava yolu şirketi Norwegian, Avrupa’da dahilinde yapılan uçuşlarda kolay internet erişimi sağlamaktadır. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti 2014 Mart ayından beri Boeing 737-800 model uçaklarda sunulmaktadır. 10.000 feet (yaklaşık 3 km) yüksekliğe erişildiğinde, Wi-Fi hizmetinden yararlanılabilmektedir.