Menüsü

Emirates

Advertisement

En uygun Emirates uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Emirates

Emirates

Emirates havayolu Dubai merkezli, dünyanın en zengin havayolu şirketidir. Ekim 1985 yılında kurulan şirket Dubai hükümetine aitiir. Emirates, dünyanın en zengin havayolu e. Ekim 1985 yılında kurulan ve aynı zamanda merkez Dubai hükümeti tarafından aittir. Günümüzde şirket en önemli havayollarından biri olduğunu kabul ettirmiş olup, dünya çapında ve kutalararası uçuşlar düzenlemektedir. Arap taşıyıcının büyük başarısının nedeni, ülkenin sadece turizm ve yatırım açısından gelişiminden dolayı değil, ülkedeki uçak yakıtının uygun olmasından kaynaklıdır. Emirates altı kıtada 99 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Emirates en yüksek kalitede hizmet sunmak amaçlı en hızlı büyüyen global bir havayolu şirketidir.

Bagaj

Tercih edilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre bagaj limitleri değişmektedir.

Rezervasyon sınıfları

En yeni uçaklarda Birinci sınıfta -23 inç monitör, düz ve yatay ayarlanabilir koltuklar, eğlence sistemi (ICE), minibar, ICE, kapanan kapı ile kişiye özelleştirilmiş bölge gibi şeçitli avantajlar sunmaktadır. Business sınıfında aayarlanabilir koltuklar, ICE, laptop, telefon gibi elektronik cihazları şarz edebilmek için kontak, bazılarında Wi-Fİ erişimi de sunulmaktadır. Ekonomi sınıfındaki konfor diğer havayoolarındaki ile aynıdır. Her koltukta ayrı monitör bulunur, ICE. Bazı uçaklarda koltuklar katlanabilir ancak yatay pozisyona kadar alınamamaktadır. Monitörler daha küçüktür. Üç ayrı rezervasyon sınıfında sunulan eğlence sistemi popüler filmler, televizyon programları, diziler.
Devamını oku

Online check-in

Emirates havayolunun online check in işlemini, 130 havaalanından kalkış yapan uçuşları için kullanılabilmektedir. İlgili işlem planlanan uçuş saatine 24 saat kala başlamakta olup, uçuşa 90 dakika kalana kadar yapılabilmektedir. **************************

Filo

Emirates, sadece geniş gövdeli uçaklara sahip olan birkaç havayolundan biridir. Nisan 2015 yılına kadar şirket filosu toplam 219 uçaktan oluşmaktadır, böylece her geçen gün park alanını uzatmaktadır. Daha 270’den fazla uçak siparişi yapılmış ve ilerleyen 5 -10 yıl içerisinde mevcut uçak filosunu genişletecek veya bazılarını yenileyecektir.

Dubai Havaalanı, BAE

Dubai Uluslararası Havaalanı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük şehri Dubai’de yer almaktadır. Şehrin 5 km güneydoğusunda bulunan ve Emirates havayolunun ticari işletme merkezi olarak da hizmet vermektedir. Havaalanının iki terminali vardır- Şeyh Raşit Terminali (T1)- hemen hemen tüm uluslararası uçuşlar uçuşlar için, Terminal 3 Emirates havayolunun seferlerine hizmet vermektedir. Terminal 3 Dünya’nın en büyük yapısıdır. Havaalanı önemli sayıda havayoluna hizmet vermektedir, bunların arasında: Air France, Air China, Air Berlin, Emirates, Aeroflot, Air India, Austrian Airlines, Bahrain Air, British Airways, Cathay Pacific, Egypt Air, Flydubai, Gulf Air, Jat Airways, KLM, Lufthansa,.
Devamını oku

Yemekler

Ekonomi sınıfı yolcularına ücretsiz içecekler ikram edilir, aynı zamanda hafif atıştırmalıklar alkollü içecekler, (Saudi Arabistan uçuşları hariç) mükemmel şarap ve bira seçenekleri sunulur. Ek ücret karşılığında şampanya sunulur. Örnek bir menünün içeriği: meze, salata, ana yemek, tatlı, peynir, kraker, çikolata, çay ve kahve. Business Class yolcuları Suudi Arabistan uçuşları hariç kokteyl, şampanya ve şarapları da dahil olmak üzere zengin içki seçiminin tadını çıkarabilirler. Tüm yemekler, yumuşak havlu ile bir porselen tepside servis edilir. Yukarıdakilere ek olarak, birinci sınıf yolcuları istedikleri zaman mürettebata telefon bağalantısı ile istedikleri menüyü talep edebilirler..
Devamını oku

Ek hizmetler

Emirates havayolunun uçaklarında 2000 civari film, TV programları, müzik, oyunlar, çocuk filmleri- talebe göre birkaç dilde, eğlence imkanı bulunmaktadır. Havayolunun yolcu programı ile mil puanı biriktirebilir ve sonrasında bir çok indirimden fayadalanabilirsiniz.