Menüsü

Fiji Airways

Advertisement

En uygun Fiji Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Fiji Airways

Fiji Airways

Fiji Airways adı altında ticari faaliyette bulunan Air Pacific Okyanusya'da bulunan bir ada ülkesi olan Fiji’de faaliyet göstermektedir. Havayolu şirketi ülkenin üçüncü büyük kenti Nadi merkezli olarak hizmet vermektedir. Okyanusya, Amerika Birleşik Devletleri ve Hong Kong dahil olmak üzere Pasifik Okyanusu çevresindeki 10 ülkede  17 şehire , uluslararası ve yurt içi uçuşları ile  hizmet vermektedir. Fiji Airways ilk ticari uçuşunu 1951 yılında gerçekleştirmiştir. 

Bagaj

Rico Linhas Aereas şirketinin belirlediği bagaj limitleri farklı destinasyona ve rezervasyona göre değişmektedir. Kabin bagajı limiti Ekonomy sınıfı yolcuları için 1 adet ve 7kg ağırlığında, Business  sınıfı yolcuları için ise 2 adet ve 7 kg olarak belirlenirken, her iki sınıf için belirlenen kabin bagajı boyutları 56x45x25cm olarak belirtilmiştir. Kayıtlı bagajda ise Ekonomy sınıfına 1 adet olmak üzere 23 kg, Business  sınıfında ise 1 veya 3 adet olmak üzere 30 veya 40 kg ağırlığı belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketi müşterilerine sadece Economy ve Business sınıflarından oluşan iki ayrı rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir.  

Online check-in

Havayolu şirketi yolcularına online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimanından gerçekleşmiştir.

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu 1 Airbus A330-300, 3 adet Airbus A330-200, 4 adet Boeing 737-800, 1 adet Boeing 737-700, 2 adet ART 72-600  ve  1 adet ART 42-600  uçaklarından oluşmaktadır.

Nadi Uluslararası Havalimanı

Nadi  Fiji Cumhuriyeti‘nin ana havalimanıdır. Havalimanı Güney Pasifik adaları için önemli bir bölgesel hub görevindedir. Havaalanı Nadi şehir merkezine 10 km mesafede yer almaktadır. Havalimanı ülkenin ana havalimanı olmasına karşın başkent Suva’ya yaklaşım 200 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanı yolcu sayısı bakımından yoğun olmayıp 2014 yılı verilerine göre yaklaşık 2 milyon yolcuya ev sahipliği yapmıştır. Havalimanı bir adet terminali ile hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşım ağırlıklı olarak karayolu vasıtaları ile sağlanmaktadır. 

Ek hizmetler

Şirket müşterilerine yolculukları boyunca daha keyifli zaman geçirebilmeleri adına filmlerin, tv dizilerinin, müziklerin ve oyunların yer aldığı bir eğlence paketi sunmaktadır.

Yemek

Şirket yolclarına farklı rezervasyon seçeneklerine bağlı olarak değişen bir yemek hizmeti sunmaktadır.