Ryanair

En uygun Ryanair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Ryanair

Ryanair İrlanda düşük tarifeli havayolu şirketi olmakla birlikle, Avrupa’nın düşük tarifeli havayolları arasında lider konumda yer almaktadır. Ticari işetme merkezi Dublin’de bulunmakta ve bir diğer merkezi ise Londra Stansted havaalanındadır. Havayolu Ryanair adını verdiği İrlandalı işadamı Tony Ryan, Christopher Ryan ve Liam Lonergan tarafından 1985 yılında kurulmuştur. Kurul Başkanı Michael O'Leary. Onun gelişi ile birlikte düşük maliyetli havayollarının başarılı modeli olan –ucuz uçak bileti ve tek tip ekonomi sınıfı yolculukla birlikte, havayolu şirketi hızlı bir gelişim yakalamıştır. Ryanair yaklaşık 170 destinasyona sefer düzenlemekte ve beş (Fas – Agadir,Fez, Marakeş, Nador ve Tangier) destinasyon hariç, tümü Avrupa havaalanlarına yapılmaktadır. Şirket uçuşlarını büyük Avrupa şehirlerinin küçük havaalanlarına yapmaktadır- Brüksel Charleroi havaalanı, Wetzel Havaalanı Düsseldorf’dan 70 km, Frankfurt-Hahn Havalimanı, Paris yakınlarındaki Bove-Thiele, vb.

Bagaj

Ryanair uçak bileti fiyatına bir adet kabin bagajı dahildir. Kayıtlı bagaj seçilen destinasyona, bagaj ağırlığına ve sezon yoğunluğuna göre ek ücret karşılığında taşınmaktadır.

Rezervasyon sınıfları

Ryanair müşterilerine olabildiğince ucuz ve zamanında hareket sağlamayı amaçlayan bir düşük maliyetli şirket olarak, havayolu hizmetinde sadece bir sınıf sunar-ekonomi.

Online check-in

Online check – in işlemi kesinlikle zorunlu olduğunu söylemesekte, bunu önceden yapmanızı önermekteyiz, çünkü biniş kartı olmayan yolculardan seçilen güzergaha bağlı olarak 70 pound kadar varan ücret talep edilmektedir. Online check- in yapma işleminin başlama süresi, uçakta kotuk seçimi yapıp yapamayacağınız ile ilişkindir. Koltuk seçime hizmeti, bulunulan yere bağlu olarak 5 ila 10 Euro arasında değişmektedir. İlgili hizmeti kullanmak istediğinizde online check- in işlemi planlanan uçuşa 30 gün kala başlar ve uçuşa iki saat kalana kadar yapılabilmektedir. Eğer koltuk seçimi yapmak istemediğinizde, uçuşa 7 gün kala uçuş kaydınızı bildirebilirsiniz, böylece uçakta koltuk sistem tarafından.

Devamını oku

Filo

Filosunda 301 Boeing 737-800 bulunmaktadır ve 170''den fazla uçuş noktası bulunmaktadır.

Devamını oku

Dublin Havaallanı

Dublin Havaalanı İrlanda’nın en işlek Havaalanıdır ve şehir merkezinden 10 km kuzeyinde bulunmaktadır. Havaalanı 2011 yılında 18.8 milyon yolcusuyla, ülke trafiği kapsamasına göre ikinci ve üçüncü sırada yer alan Cork ve Shannon havaalanlarının yolcu trafiğini geçmektedir. Havaalanı Ryanair ve İrlanda ulusal havayolu şirketi olan Aer Lingus dışında, İrlanda bölgesel havayolu olan Aer Arann’ında ticari işletme merkezidir. Dublin Havaalanın’dan ilk sivil uçuş Liverpool’a, 1940 yılında yapılmıştır ve aynı yıl içinde terminalin inşaatı da başlatılmıştır. Günümüzde yolculara iki terminal hizmet vermektedir. Terminal 1 Ryanair ve kısa mesafe uçuşlarına, Terminal 2 ise Aer Lingus, American.

Devamını oku

Yemekler

Ryanair uçaka bileti fiyatına yemek dahil değildir, ancak uçuş esnasında da satın alınabilir. Menü geniş kayhvaltı, sıcak yemek, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri sunmaktadır.

Ek hizmetler

Ryanair uçaklarında havayolunun dergisi mevcuttur.