Menüsü

flyGlobal

En uygun flyGlobal uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

flyGlobal

Syphax Airlines Tunus'ta yer alan bir kent olan Safakes merkezli bir havayolu şirketi. 2011 yılında kurulan şirket sınırlı bir sermaye ile göreve başladı ve 29 Nisan 2012 tarihinde iki adet Airbus A319 uçakları ile hizmete başladı. Temmuz 2015'te Syphax Havayolları, mali sıkıntılar nedeniyle faaliyetlerini durdurmuştur.  Havayolu şirketi yurtiçi seferlerinin yanı sıra Fas, Libya, Tunus, Suudi Arabistan, Slovenya, Fransa ve Kanada ülkeleri olmak üzere yurtdışına da uçak seferleri düzenlemiştir.

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen bagaj limitleri  kayıtlı bagaj için farklı rezervasyon seçeneklerine göre 30 kg veya 20 kg  olarak belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Syphax Airlines şirketi müşterilerine Students and Young, Economy, Promotional ve Business sınıflarından oluşmakta olan rezervasyon sınıfları ile hizmet vermiştir.  

Online check-in

Şirket yolcularına faaliyette olduğu dönem içinde online check-in hizmeti sunmamıştır.

Filo

Syphax Airlines yolcularına Airbus A319-100 uçaklarından oluşan filosu ile hizmet vermiştir.

Sfax-Thyna Uluslararası Havaalanı

Sfax-Thyna Tunus'un Sfax şehrine hizmet veren bir havalimanıdır. Sfax şehrinin 6 kilometre güneybatısında yer alan 1943 yılında kurulmuştur. Havaliımanı tek bir terminaalden oluşmaktadır. Havalimanı ile şehir arasına ulaşım karayolu vasıtası ile sağlanmaktadır. Havalimanı 500 bin yolcu kapasitesine sahiptir. Bu anlamda oldukça küçük bir havalimanı olan Sfax-Thyna havalimanından yolcu trafiğinde yoğunluk görülmemektedir.

Yemek

Havalimanı müşterilerine farklı rezervasyon sınıflarına bağlı olarak yemek hizmeti sunmuştur.