Menüsü

Air Seychelles

Advertisement

En uygun Air Seychelles uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Seychelles

Air Seychelles

Air Seychelles, Seyşeller Cumhuriyeti'nin ulusal havayolu şirketidir. 1978 yılında kurulan şirket 1983 yılında uzun mesafeli uçak seferlerine başladı. Air Seychelles ada içi ve uluslararası olmak üzere tarifeli ve charter uçak seferleri düzenlemektedir. Havayolu şirketi Abu Dabi, Antananarivo, Johannesburg, Mauritius, Mumbai, Pekin ve Paris gibi uluslararası noktalara uçak seferleri düzenlemektedir. Air Seychelles havayolu şirketinin işlevi ve ticari merkezi Seyşeller Uluslararası Havalimanıdır. 

Bagaj

Air Seychelles şirketinin belirlediği kabin bagajı limiti Ekonomy sınıfı yolcuları için 7 kg  ağırlığında, Business  sınıfı yolcuları için  12 kg olarak belirlenirken, her iki sınıf için ise bagaj boyutu  55cm x 40cm x 20cm olmak durumundadır . Havayolu şirktinin belirlediği kayıtlı bagaj limiti ise farklı destinasyolna ve rezervasyon sınıfına bağlı olarak 23 ile 32 kg olarak değişmektedir.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Air Seychelles müşterilerine  Ekonomy ve Business Class sınıflarından  oluşan iki farklı  rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir. 

Online check-in

Hava yolları yolcularına online check-in hizmeti sunmaktadir. Uluslararası uçuşlar için, online check-in hizmeti uçuşa 24 saat saat kala başlayıp, 2 saat oncesine kadar sürerken, yerli uçuşlarda ise  bu zaman dilimi 24 saat – 1 saat olarak ifade edilmiştir. 

daha fazla bilgi

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu  Airbus A320-200-2, airbus A330-200-1,  Otter-2, DHC-6 Serisi Otter-4 uçaklarından oluşmaktadır. Şirket bünyesinden toplamda 9 adet uçak barındırmaktadır. 

Seyşeller Uluslararası Havaalanı

Seyşeller Uluslararası Havaalanı Seyşeller’in başkenti Victoria’nın  11 km güneydoğusunda yer almaktadır. Havalimanı yıllık yolcu sayısı bakımından yoğun olmayan bir havalimanıdır. 2014 yılı istatiklerine bakıldığında havaliamanı 736.558  yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanı iç ve dış  olmak üzere 2 terminali ile hizmet vermektedir. Seyşeller Uluslararası Havaalanına ulaşım genel olarak karayolu üzerinden gerçekleşmektedir.

daha fazla bilgi

Yemek

Havayolu şirketi müşterilerine sağlık ve dini inançlarına uygun bir içerikten oluşmakta olan yemek hizmeti sunmaktadır. Şirketin yemek menüsünde vejetaryen yemekler, hindi, diyabetik, düşük kalorili, az tuzlu , deniz-gıda ve cocuk yemekleri, meyveler , az yagli yemekler,  alerjisi olan yolculara özel yiyecek ve içeceklerden  oluşan geniş bir yemek listesi  yer almaktadır.

Ek hizmetler

Yolcuları seferleri boyunca uçakta müziklerin, videoların ve oyunların yanı sıra kablosuz internetin de yer aldığı bir eğlence paketi yer almaktadır.Ayrıca her yolcu için kişisel bir 10.4 inch ekran bulunmaktadır. Engelli Yolcular: zihinsel veya fiziksel engelli yanı sıra toplam hareketsizligi olan yolculara refakatçi  de bulunmaktadır.