Menüsü

Transavia Airlines

Advertisement

En uygun Transavia Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Transavia Airlines

Transavia Airlines

Transavia Hava Yolları 1965 yılında Hollanda’da Transavia Holland adıyla kurulmuş olan, düşük maliyetli uçak seferleri düzenleyen havayolu şirketidir. Taşıyıcı 2003 yılından sonra KLM tarafından tamamı satın alınarak, Air France KLM Grubun bir üyesi haline gelmiştir. Transavia, Kış aylarında Avrupa’da kar sporları yapılan ülkelere, yaz aylarında ise genellikle Akdeniz ülkelerine, tatil amaçlı gezilerde sıkça kullanılan bir hava yolu şirketidir. Transavia Hava Yolları Hollanda’da, pazar lideri haline gelmiştir. Transavia genel merkezi, Hollanda’da bulunan Amsterdam, Schiphol, Roterdam-The Hague ve Eindhoven havaalanlarında yeralmaktadır. Kış sezonunda Hollanda, Belçika ve Almanya’da bulunan havaalanlarından Alp Dağları yönüne seferler düzenlemektedir.

Bagaj

Transavia Hava Yolları uçuşlarınıda izin verilen bagaj sınırlamaları:
10 kiloyu aşmayan bir adet kabin bagajı hakkınız mevcut. Tavsiye edilen boyuttaki bagajınız 40x25x20 cm boyutlarında olmalıdır. 
Kayıtlı bagaj bilet ücretine dahil değildir. Bagaj satın alma işlemini online rezervasyon sırasında öngörülebilecek bavul sayısını belirterek ödeme yapılabilir. Kayıtlı bagaj ücretleri havaalanında daha fazla olduğunu belirtmek isteriz.

Rezervasyon sınıfları

Transavia Hava Yolları yolcularına uçuş yapılan destinasyona göre değişebilen economy sınıfının esnek paketlerini sunmaktadır. Üç ayrı paket sunulmaktadır: 
Basic: Bilet ücretine yalnızca 10 kg kabin bagajı dahildir
Plus: Bilet ücretine 10 kabin bagajı dışında 20 kg kadar kayıtlı bagaj ve standart koltuk seçimi dahildir.
Max: 10 kg Kabin bagajı + 30 kg Kayıtlı bagaj+ ücretsiz kotuk seçimi + planlana uçuş saatine 2 saat kala 50Euro değerinde olan, değişim hakkı bulunmaktadır. 
Belirtilen ücretler ve vagaj sınırlamaları tercilh edilen destinasyona göre değişiklik gösterebilmektedir.

Online check-in

Online check- in işlemi planlanan uçuş saatine 24 saat kalana kadar başlamakta olup, 4 saate kadar kullanılabilmektedir.

Filo

Şubat 2015 verilerine göre Transavia Hava Yolları toplam filosu 35 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan Boeing 737-700 modeli 9 adet ve Boeing 737-800 - 26 adet.

Amsterdam Schiphol Havalimanı

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'a 17.5 km mesafede bulunan dünya'nın en büyük havalimanlarından biridir. Yapımına 3 yılda 320 milyon Euro harcanmıştır.
Amsterdam Schiphol Havalimanı Avrupa’nın en yoğun havaalanlarından birisidir. Öyle ki 2014’in ilk yarısında 25 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan havaalanı, Avrupa’nın en çok yolcu taşıyan havalimanları sıralamasında İstanbul’dan bir sıra önde dördüncü sırada yer almıştır.
Schiphol Havaalanı’nın bir güzelliği var, herkese ücretsiz wi-fi internet sağlıyorlar. Eskiden bir saatlik olan ücretsiz internet artık limitsiz. Kolaylıkla internete bağlanıp Schiphol Havaalanı ulaşımı ve oteliniz ile ilgili en son bilgileri öğrenebilirsiniz ulaşabilirsiniz.
Amsterdam Schipol Havalimanın’dan şehre ulaşım; tren, otobüs veya taksilerle sağlanıyor.
Schipo Havalimanının alt katında bir tren istasyonu var. Her 10 dakikada bir Amsterdam Merkez İstasyonu ile havalimanı arasında işleyen tren var. Yolculuk 20-30 dk arasında sürüyor. Tek yön bilet 3,60 EUR.
Biletleri havalimanı içerisinde bulunan makinelerden alabiliyorsunuz. Ancak önemli bir nokta, bilet makinelerinde para geçmiyor. Doğrudan Kredi kartı isteniyor. Basit birkaç işlem sonrasında kredi kartı şifresini vererek bilet alabiliyorsunuz.

Yemekler

Transavia Hava Yolları uçuşlarınıda ücretsiz yiyecek ve içecek ikramı bulunmamaktadır.  Yolculuğunuz sırasında kabin personaline, sunulan menüden yemek siparişinde bulunabilirsiniz.

Ek hizmetler

Yolcular seyahat sırasında havayolunu sunmuş olduğunu özel uygulama sayesinde, sevdikleri filmeleri ve dizileri izleyerek kayifli bir yolculuk geçirebilirler. İlgili uygulama IOS ve Android  olarak sunulmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra, ücretsiz  kullanım süresi hakkına bilgi bulunmaktadır.