Menüsü

Adria Airways

Advertisement

En uygun Adria Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Adria Airways

Adria Airways

Adria Havayolları Slovenya'nın milli havayolu şirketidir. Şirketin merkezi ülkenin başkenti Ljubljana şehrindedir. 2004 yılının Aralık ayından bu yana Adria Airways havayolu şirketi dünyanın en büyük havayolu grubu olan Star  Alliance üyesidir. Taşıyıcı bir çok noktaya tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. Bu uçuşların yanı sıra acente ve işletmeler için charter uçuşları gerçekleştirmektedir.
Şirket Avrupa ve Ortadoğu'ya seferleri de düzenlemektedir. Şirketin ticari işletme merkezi Ljubljana Jože Pučnik Havalimanı'nda yer almaktadır. Adria Havayolları 1961 yılında kurulmuş ve ayni yil içinde uçuş seferleri düzenlemeye başlamıştır. Şirket aynı zamanda kargo hizmeti de sunmaktadır.

Bagaj

Kabin bagajı: Hangi rezervasyon sınıfında seyahat edildiğine bakılmaksızın, tüm yolcular kabine bir adet ve 8 kg bagaj alabilirler.
Kayıtlı bagaj: Busines class yolcuları iki adet maksimum 32 kg ağırlığında bagaj alabilirler. Ekonomi sınıfında ise izin verilen bagaj -1 adet ve max.23 kg ağırlında.

Rezervasyon sınıfları

Adria Havayolları yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır - Economy ve Business. Business class yolcuları daha fazla konfor, bagaj hakkına sahiptir. Ücretsiz yolsu salonlarına erişim imkanı, seyahat sırasında ücretsiz yiyecek, içecek, aperatifler ve gazete sunulmaktadır. Aynı zamanda bu sınıfta seyahat eden yolcular özel kayıt gişesinden geçerler. Ekonomi sınıfında serbest bagaj hakkı daha az olmasına rağmen, yolculara seyahatin konforlu geçmesi için tüm imkanlar sağlanmıştır. 

Online check-in

Adria Havayolları online check – in işlemini Ljubljana, Brüksel, Podgorica, Üsküp, Zürih, Viyana, Saraybosna, Frankfurt, Münih şehirlerine seyahat edecek yolcular kullanabilir. İlgili işlem planlanan uçuşa 24 saat önce başlamakta ve uçuşa 2 saat kalana kadar yapılabilmektedir.

Filo

Adria Airways Havayolunun toplam filosu 14 adet uçaktan oluşmaktadır. Bunların arasında Airbus A319–132, Airbus A320–231, Bombardier CRJ200, Bombardier CRJ900 modelleri yer almaktadır.

Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı

Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı Ljubljana, Slovenya’nın uluslararsı havaalanıdır. Havaalanı daha önceki adıyla Brnik Havaalanı olarak da bilinmektedir. Havaalanı Brnik köyü yakınında, Ljubljana’nın 24 km kuzeybatısında bulunmaktadır. Havaalanınıda şu an için bir yolcu terminali T1 bulunmaktadır. 2013 yılında yeni Terminalin inşaatı başlamıştır.
Havaalanını kullanan diğer bazı havayolu şirketleri: Türk Hava Yolları, Wızz Air, easy Jet, Air France, Air Serbia, Finnair, Montenegro Airlines, LOT vs.

Yemekler

Yemek servisinde yemek seçme hakkınız olduğu gibi, ücretsiz alkolsüz içecekleri de ikram edilmektedir.

Ek hizmetler

Yolculuk sırasında film, video izleyebilir, müzik dinleyebilir ve kitap okuyabilirsiniz. Çocuklar ve hala büyüyemeyen büyükler için de oyun seçenekleri de mevcut.