Menüsü

Druk Air

Advertisement

En uygun Druk Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Druk Air

Druk Air

Druk Air Güney Asya'da bir ülke olan  Butan Krallığı'nın bayrağını taşıyıcısı   olarak hizmet veren havayolu şirketidir. Havayolu şirketi  5 Nisan 1981'de kurulmuştur. Şirket faaliyetlerine Başkent Thimphu'ya 65 km uzaklıkta, batı Butan'da bir vadi olan Paro'dan 11 Şubat 1983'te başlamıştır. Druk Air, Güney Asya bölgesinde düşük maaliyetli bir tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. Şu anda şirket  10'un üzerinde destinasyona ulaşım sağlamaktadır.

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen bagaj limiti  farklı rezervasyon sınıflarına bağlı olarak değişmektedir. Kayıtlı bagajda Ekonomi sınıfları için 30 kg,  Business sınıfları için ise 40 kg olarak belirtilmiştir. Kabin bagajı için izin verilen limit ise farklı rezervasyon sınıflarına göre 5 veya 11 kg olarak belirtilmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Druk Air şirketi müşterilerine Ekonomi ve Business sınıflarından oluşmakta olan iki farklı rezervasyon seçenekleri  ile hizmet vermektedir.

Online check-in

Havayolu şirketi müşterilerine online check-in hizmeti sunmamaktadır. Yolcular check-in işlemlerini havalimanından yapmaktadırlar.

Filo

Druk Air'in uçak filosu 3 adet Airbus A319 ve 1 adet ATR 42-500 uçaklarından oluşmaktadır.

Paro Havaalanı

Paro Havaalanı , Butan Krallığı'ndaki dört havalimanının tek uluslararası havalimanıdır . Paro Chhu'nun kıyısında bulunan derin bir vadide Paro'dan 6 km uzağında bulunur .Havaalanı  5,500 m kadar yüksek tepeden tırmanan tepeleriyle dünyanın en zorlu havaalanlarından biri olarak nitelendirilmektedir. Paro'ya gidiş-dönüş uçaklarına sadece görsel meteorolojik şartlar altında izin verilmektedir ve gün doğumundan gün batımına kadar olan gündüz saatleri ile sınırlandırılmıştır. Paro Havaalanı, 2011 yılına kadar Butan'daki tek havaalanıydı. Havaalanı tek teminal ile hizmet vermektedir.2012 yılının verilerine göre havaalanı 181.659 yolcu tarafından  kullanılmıştır.

Yemek

Havayolu şirketinin sunduğu yemek menüsü farklı rezervasyon sınıflarına göre hazırlanmıştır. Şirketin yemek menüsünde vegetarian, vegetarian olmayan ve özel yemekler içermektedir. Yolcular uçağın kalkışına 72 saat kalana kadar özel yemek siparişi verebilmektedirler.

Ek hizmetler

Şirket yolcularına uçuşları boyunca göz atabilecekleri Druk Air Dergisi sunmaktadır.