Menüsü

Air Astana

Advertisement

En uygun Air Astana uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Astana

Air Astana

Air Astana Kazakistan merkezli  bir havayolu şirketidir. Air Astana 2001 yılında kurulmuş ve ilk uçuşunu 15 Mayıs 2002 tarihinde Almaata'dan ülkenin başkenti Astana'ya gerçekleştirmiştir. Havayolu şirketi yurtiçi ve yurtdışına olmak üzere 64 farklı noktaya havayolu ulaşımı sağlamaktadır. 2013 verilerine göre havayolu şirketi 36 750 000 milyon yolcu taşımıştır.

Bagaj

Air Astana yolcularının bagaj hakkı, seyahat ettikleri  sınıf ve bagajın boyutları ağırlığı sayısı ve boyutlarının bileşenleri ile sınırlıdır. Tanınan ücretsiz bagaj hakkının üzerindeki bagajlar ek ücrete tabidir. Kabin içi el bagajı ölçüleri güvenlik nedeni ile sınırlı olup, Air Astana uçuşlarında, ekonomi sınıfı için 55 x 40 x 20 cm'den daha büyük ve 8 kg'dan daha ağır olmamalıdır. Business class yolcular 24 x 35 x 20 cm'yi geçmeyecek ikinci bir el bagajı taşıyabilirler ve iki parçanın toplam ağırlığı 18 kg'ı aşmamalıdır.Kayıtlı bagaj olarak ise Business sınıflar için 30 kg ve Ekonomi sınıflar içinde 20 kg dan ibarettir.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Air Astana  Havayolu şirketi müşterilerine Ekonomy ve Business sınıflarından oluşan iki farklı seçenek sunmaktadır.

Online check-in

Air Astana yolcularına online check-in hizmeti de sunarak yolcularına kolaylık sağlamaktadır. Online check-in hizmetini kullanarak yolcular zamandan tasarruf edebilmekteler. Web Check-In uçuş için check-in yapmanın hızlı ve rahat bir yoludur. Online check-in hizmeti sayesinde yolcular kendilerinin ve beraberlerinde  yolculuk yapan bir yolcu için check-in işlemi yapabilmektedirler.

daha fazla bilgi

Filo

Air Astana filosu Boeing 767, Boeing 757, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321 ve Embraer 190 uçaklarından oluşmaktadır. Air Astana filosunda hali hazırda 30 uçakla hizmet vermektedir ve filo büyüklüğünü 2017 yılı sonuna kadar 36 uçağa çıkarmayı planlamaktadır.

Almaty Havaalanı

Almatı Uluslararası Havalimanı Kazakistan'ın en büyük uluslararası havaalanıdır. Havaalani 1931 yılında kurulmuştur. Almatı'ya 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. 2012 senesinde havalimanından 2 milyon yolcunun uçtuğu düşünülmektedir. Havalimanı tek terminali ile yolculara hizmet vermektedir. Havayoluna ulaşım genel olarak karayolu üzerinden gerçekleşmektedir. 

daha fazla bilgi

Yemek

Astana Havayolları özel diyet ihtiyacı olanlara uygun olarak hazırlanmış diyet menülerini sunmaktadır. Özel menüler bilet ayırtırken veya bilet satın alırken talep edebilebilmektedir. Özel menülerin, planlanan uçuş saatinden en az 48 saat öncesi talep edilmesi gerekmektedir.

Ek hizmetler

Hareket kısıtlaması olan yolcular için tekerlekli sandalye, görme ve duyma engelli yolcular için yardımcı, evcil hayvan taşıma imkanı, kargo servisleri ve expres posta gibi ek hizmetler sunmaktadır.