Menüsü

LATAM Airlines

En uygun LATAM Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about LATAM Airlines

LATAM Airlines

LATAM 2012 yılında kurulmuş bir Şili merkezli Güney Amerika havayolu şirketidir.Havayolu şirketi 40 bin çalışanı ile 23 ülkeye olmak üzere  115 noktaya havayolu ulaşımı sağlamaktadır. LATAM ayrıca, dünya çapında kargo hizmetleri sunmaktadır. 

Bagaj

Havayolu şirketi tarafından belirlenen bagaj limitleri farklı rezervasyon seçeneklerine ve destinasyona göre değişmektedir. Kayıtlı bagaj sınırlaması farklı destınasyonlara ve rezervasyon sınıfına bağlı olarak 1 adetten 3 adete, 23 kg ile 69 kg  ağırlığına kadar değişmektedir. Kabin bagajı limiti olarak ise 55 cm x 35 cm  x 25 cm  boyutlarında olmakla birlikte Economy sınıfı yolcualrı için 8 kg iken, diğer sınıflar için ise 16 kg olarak belirlenmiştir. 

Rezervasyon sınıfı

LATAM Economy, Premium Economy ve Premium Business sınıflarından oluşan üç ayrı rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir. 

Online check- in

LATAM yolcularılarına farklı destinasyonlara bağlı olarak hizmet süresi değişmekte olan online check-in hizmeti sunmaktadır . 

Filo

Havayolu şirketinin filosun Boeing 787-9, Boeing 787-8, Boeing 767-300, Boeing 767-321, Airbus 320-200, Airbus 319, Dash8-Q200, Boeing 767-300, Boeing 777-300, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321 ve Airbus A330 uçaklarından oluşmaktadır. 

Comodoro Arturo Merino Benítez Uluslararası Havalimanı

Aeropuerto Internacional Comodoro Arturo Merino Benítez, Şili’nin Santiago şehrindeki ülkenin en önemli hava limanı konumundadır. Havalanı başkent Santiago'nun Pudahuel semtinde yer almaktadır . Çoğunlukla Aeropuerto de Pudahuel adıyla bilinmektedir.Havalimanının yurtiçi ve uluslararası terminalleri bulunmaktadır. Havalimanının yolcu terminalinde restoranlar ve alışveriş merkezleri yer almaktadır.  2015 yılı verilerine göre havalimanını 17.251.406 yolcu ziyaret etmiştir. Havalimanına ulaşım genellikle karayolu üzerinden otobüsler, taksiler ve servisler vasıtası ile gerçekleşmktedir. 

Yemek

LATAM havayolu şirketi yolcularının sadece damak zevkine yönelik değil sağlıklarını da gözeten bir yemek menüsü ile hizmet vermektedir. Yemek listesinde düşük kalorili yemekler, diyet yemekler ve Vejetaryen yemekler bulunmaktadır

Ek hizmetler

Havayolu şirketi yolcularına yanlarında evcil hayvanlarını belirli kriterler çerçevesinde izin vermektedir. Şirket ayrıca yolcularına yolculukları boyunca eğlenmeleri için teknolojik imkanlar da sunmaktadır.