Menüsü

Aero Contractors

Advertisement

En uygun Aero Contractors uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Aero Contractors

Aero Contractors

Aero Contractors 1959 yılında kurulan ve  Nijerya'nın Lagos State eyaletinde hizmet veren bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi Nijerya'nın geniş petrol ve gaz endüstrisini destekleyen helikopter hizmetleri,  yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere tarifeli yolcu hizmeti sunmaktadır.

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen bagaj limiti kayıtlı bagaj  için Business sınıfı yolcuları için 30 kg, Ekonomy sınıfı yolcuları için ise 20 kg olarak belirtilmiştir. Kabin bagajı olarak ise 45/33/20 boyutlarını aşmaması koşulu konmuştur. 

Rezervasyon sınıfları

Aero Contractors şirketi müşterilerine Ekonomyve Business sınıflarından oluşan  iki ayrı  rezervasyon seçeneği sunmaktadır.

Online check-in

Şirket yolcularına online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimaınından gerçekleşmekte olup, uçağın kalkmasına 2 saat kala başlayıp 40 dakikaya kadar devam etmektedir.

Filo

Aero Contractors uçak filosu 1 adet Boeing 737-400,2 adet Boeing 737-500,1 adet de Havilland Dash 8-Q200,1 adet de Havilland Dash 8-Q300 ve 2 adet de Havilland Dash 8-Q400 toplamda 7 adet uçaktan oluşmaktadır.

Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı

Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı, 1947 yılıdna Nijerya’nın Lagos eyaletinde başkenti İkeja’da kuruldu. Havalimanı Lagos kentine hizmet veren en büyük havaalanıdır. Orjinal adı Lagos Uluslararası havalimanı olan 1970 yılında şu anki ismi olan Murtala Muhammed ismini aldı. 15 Mart 1979 yılında ise havalimanına yeni terminal açıldı ve bu terminal Arik Air havayolu şirketinin de merkezi oldu. Havaliman her yıl 7 milyon civarıda yolcu tarafından ziyaret edilmektedir. 

Yemek

Havayolu şirketinin müşterilerine sunduğu yemek menüsünde taze yemekleri  ve çeşitli içecekler yer almaktadır. 

Ek Hizmetler

Aero Contractors müşterilerine uçakta kablosun internet ağı Wi-Fi bağlantısı,film izleme olanağı, alışveriş hizmeti ve engelli yolcular görevli gibi ek hizmetler sunmaktadır.