Menüsü

Amelia

En uygun Amelia uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Amelia

Amelia

Shaheen Air olarak da bilinen Shaheen Air International  Pakistan'da Sind Eyaleti'nin yönetim merkezi olan Karaçi şehri merkezli bir havayolu şirketidir. 1993 yılında kurulmuş olmasına rağmen şirket uçak seferlerine bir yıl sonra başlamıştır. Şirket bugün yurtiçine ve yurtdışına olmak üzere uçak seferleri düzenlemektedir.

Bagaj

Havayolu şirketi yolcularına kayıtlı bagaj sınırlaması olarak 32 kg, kabin bagajı için ise 7 kg sınırlaması belirlemiştir.

Rezervasyon sınıfları

Shaheen Air müşterilerine sadece Economy sınıflarından oluşmakta olan tek bir rezervasyon seçeneği sunmaktadır.

Online check-in

Şirket yolcularına şu aşamada online check-in hizmeti sunmamakla birlikte yakın bir gelecekte bu uygulamayı faaliyete koymak adına çalışmaşar yapmaktadır. 

Filo

Shaheen Air'in filosu Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A330-200 ve Airbus A330-300 uçaklarından ibarettir.

Jinnah Uluslararası Havalimanı

Jinnah Pakistan'ın Karaçi şehrinde yer alan havalimanı Pakistan'ın en büyük ve en işlek havalimanıdır. İsmini  Pakistan'ın kurucusu Muhammad Ali Jinnah'tan almaktadır.Havalimanında bir ana terminal bulunmaktadır. Bu terminal uluslararası uçak seferlerine hizmet eden Jinnah East Satellite Concourse ve yurtiçi seferlerine hizmet veren Jinnah West Satellite Concourse olarak ikiye ayrılmıştır. Havalimanı 2016 yılında 6 milyonun üzerinde yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanına ulaşım otobüsler, minibüsler ve taksiler vasıtası ile sağlanmaktadır.

Yemek

Shaheen Air müşterilerine yolculukları boyunca en hijyenik ortamda hazırlanmış lezzetli yemekler vaadetmektedir.