Menüsü

Austrian Airlines

Advertisement

En uygun Austrian Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Austrian Airlines

Austrian Airlines

Avusturya’nın ulusal hava yolu şirketi 1958 yılında kurulmuştur. 2000 yılından bu yana da en büyük havacılık ittifakı olan Star Alliance üyesidir. Austrian Airlines yolcularına yüksek kalite ve standartlarda, modern, güvenilir ve güvenlikli bir uçuş hizmeti vermektedir. Alt şirketleri olan Lauda Air ve Tyrolean Airways ile birlikte, Austrian Airways toplam 117 bölgeye bilet satmaktadır.

Bagaj

El bagajı limitleri: 55x40x23 boyutlarında 8 kilograma kadar. Ekonomi sınıfı için 1, Business sınıfı için 2 adet Kayıtlı bagaj limiti: 23 kilograma kadar. Ekonomi sınıfı için 1, Business sınıfı için 2 adet. Premium Ekonomi sınıfında ise kişi başı 23 kg'lık iki bagaj hakkı bulunmaktadır. Buna ek olarak, Senatör veya HON Circle Üyeleri gibi statü müşterileri üç adet 23 kg'lık bagaj hakkına sahiptir.

Rezervasyon sınıfları

Austrian uçaklarında Ekonomi, Business ve uzun mesafeli uçuşlar için Premium Ekonomi sınıfı olmak üzere üç sınıf bulunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcular 80 cm’lik bir bacak mesafesine ve 44 cm’lik koltuk genişliğine sahiptir. Koltuklar yaklaşık 120 derece geriye yatırılabilir ve Austrian Airlines sinema programından keyif alabilirler. Business sınıfında bulunan eğimli, ergonomik ve deri koltuklar, kısa ve orta mesafe uçuşlarda daha fazla bacak mesafesi sunmaktadır. Premium Ekonomi sınıfında ise kişi başı 23 kg'lık iki bagaj hakkı bulunmaktadır. Buna ek olarak, Senatör veya HON Circle Üyeleri gibi statü müşterileri üç adet 23 kg'lık bagaj hakkına sahiptir. Uzun mesafeli uçuşlarda iki yolcu arasındaki koltuk, yolcu başına daha fazla alan sunulabilmesi için boş bırakılmaktadır. Austrian şirketinin yeni Boeing 777 ve 767 uçaklarındaki business sınıfı dünyada ilk 10’da yer almaktadır.

Devamını oku

Online check-in

Online check – in işlemleri uçuşa 36 saat kala başlamakta ve 1 saat kala sonlanmaktadır. Yolcular online olarak sunulan uçak haritasından kendileri ve biletleri üzerinde belirtiliyor ise refakatçileri için koltuk seçebilmektedir. Biniş kart yazıcıdan çıktı olarak alınabilmekte veya akıllı telefonlara elektronik biniş kartı olarak indirilebilmektedir

Filo

Austrian Airlines, Avrupa’nın en genç ve modern filolarından birine sahiptir. Ortalama 6 yaşında olan Airbus ve Boeing uçaklar bu filoya dahildir. Değişik modellerde ve boyutlarda olan uçaklar sayesinde, hava yolu şirketi değişik güzergahlara kolaylıkla ayak uydurabilmektedir. Şu anda şirketin toplam 42 adet uçağı bulunmaktadır.

Viyana Uluslararası Havaalanı

Austrian şirketinin merkez ofisi, Viyana merkezinin 18 kilometre güneydoğusundaki Schwechat bölgesinde yer alan Viyana Uluslararası Havaalanı’nda bulunmaktadır.