Menü

SalamAir

En uygun SalamAir uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

SalamAir

Estonian Air Estonya'nın milli havayolu şirketidir. Şirketin merkezi ülkenin başkenti Tallinn'de yer almakta. Estonian Air İskandinavya Havayolları Sistemi'nin bir parçasıdır. Bu bağlamda Stockholm, Oslo ve Kopenhag'tan Estonya'ya uçuşlar düzenlemektedir.
Estonian Air ülkenin bağımsızlığını elde etmesinin hemen ardından 1 Aralık 1991'de kuruldu. İlk uçuşunu Frankfurt'a 1991 yılında gerçekleştirdi. 1992 yılında IATA'nın üyesi oldu.
Günümüzde 22 uçuş noktasında hizmet vermekte ve Talin’den Barcelona, Brüksel, Kopenhag, Dablin, Dubrovnik, Frankfurt, Hamburg, Helsinki, Kiev, Stockholm, Londra, Minsk, Moskova, Münih, Oslo, Paris, Roma, Simferopol, Viyana ve Vilnius’a direkt seferleri bulunmatadır. Havayolunun düzenli uçuşları dışında, ek olarak Kuzey Afrika ve Akdeniz ülkelerine charter seferleri düzenliyor.Taşıyıcı çeşitli şirketler, devlet daireleri ve turizm ofisleri ile anlaşmalı olarak uçuşlar düzenlemektedir.

Bagaj

Kabin bagajı- max 8 kg ve 45 x 35 x 20 cm boyutlarını aşmamalıdır.
Kayıtlı bagaj- seçilen destinasyona göre değişiklik gösterebilmektedir- ekonomi sınıfında max. 20 kg, business ise 30 kg kadar izin verişlmektedir.

Rezervasyon sınıfları

Estonian Air  hava yolunun tüm Boeing ve  Bombardier modeli uçaklarında iki farklı rezervasyon sınıfı sunulmaktadır-  Flex Class ve Eco Class.
Flex Class- Business Flex ve Economy Flex sınıfından bilet alan yolcular uçağın ön bölümünde seyahat etmektedirler. Yolculuğun uzunluğuna ve destinasyona bağlı olarak, ilgili sınıfta hafif atıştırmalık veya yiyecek ve içecek ikramı yapılmaktadır. Alkollü içecekler de sunulmaktadır (şarap, şapmanya, cini, rom, brendi vb.) 
Eco Class- bu sınıfta yiyecek ve içecek ücret karşılığında satın alınabilmektedir. Ücretsiz olarak sunulan içecekler- çay, kahve ve su. 
Estonian Air Business Class yolcuları  SAS EuroBonus Gold/Pandion kart sahipleri, transit bögelerde Business Class Lounge salonlarına erişimleri bulunmaktadır. Burada ankesörlü telefon, ücretsiz gazete ve dergi mevcuttur. Bazı salonlarda internte erişimli bilgisayarlar ve yazıcı bulunmaktadır.

Online check-in

Estonian Air hava yolu  yolcularına online check- in hizmeti sunmaktadır. Tüm Eco Class yolcuları uçuş kaydını ineternet üzerinden gerçekleştirmedikleri  zaman, havaalanından ilgili işlem için ücret talep edilmektedir. İlgili işlem planlanan uçuş saatine 36 saat kala başlamakta olup, uçuşa 45 dakika kalana kadar kullanılabilmektedir.
Online check- in hizmeti Split kalkışlı uçuşlar için kullanılmamaktadır.

Filo

Ağustos 2015 verilerine göre, havayolunun filosu toplam 7 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan Bombardier CRJ900 modeli- 3 adet ve Embraer E-170- 4 adet. Ortalama yaş- 8,2 yıl.,

Lennart Meri Tallinn Havalimanı

Lennart Meri Tallinn Havalimanı Estonya'nın başkenti Tallinn'de yer almaktadir.Ülkedeki en büyük havalimanıdır ve Estonya'nın ulusal havayolu Estonian Air'in merkezidir. Tallinn'den uzaklığı yaklaşık 4km.'dir. Ülemiste Gölü'nün doğusunda yer alir. Ayrıca havalimanının eski ismi Ülemiste Havalimanı 'dır.Havalimanının 3.070 metre uzunluğunda tek pisti bulunmakta olup,iç ve dış hat uçuşlarına açıktır.Ayrica havalimanı, avcı uçakları tarafından da kullanılmaktadır.
Havalimanına, 29 Mart 2009'da Estonya Bağımsızlık Hareketi'nin lideri ve Estonya'nın ikinci Cumhurbaşkanı Lennart Meri'nin ismi verilmiştir. 
Havaalanının inşaatı 1932 yılında başlamış ve 26 Eylül 1936 yılında hizmete açılmıştır. 2. Dünya Savaşı'ndan önce havalimanı, Deutsche Luft Hansa, LOT Polish Airlines ve Finnair'in başlatmış olduğu düzenli uçuşlara sahipti. Düzenli uçuşlar 1962 yılında jet uçaklarla başlatılmış olup, yeni terminal binası 1970 yılında yapılmış. Havalimanından ilk düzenli uçuşlar düzenleyen hava yolu şirketi 1989 yılında SAS’tır. Terminal binası 1999 yılında yenilenmiş olup, 2008 yılında büyük ölçüde genişletilmiştir.
Terminal binasında üç restoran, üç kafe, bir duty free shop, sigara salonu, kitap mağazası, hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır.
Havaalanının hizmetlerini kullanan hava yolu şirketleri arasında – airBaltic, Avies, Chech Airlines, EasyJet, Finnair, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Ryanair, Air Europa, Iberia, Bulgaria Air vs.

Yemekler

Esnek sınıfında seyahat edilen destinasyona ve uçuş süresine bağlı olarak, yolculara hafif atıştırmalık veya yiyecek ve içecek ikram edilmektedir. Bilet fiyatına ücretsiz alkollü içecekler de dahildir.
Ekonomi sınıfında ücresit olarak yalnızca çay, kahve ve su ikram edilir. Yolcular ücret karşılığında yiyecek ve içecek siparişinde bulunabilirler. Ayrıca yolculara özel günlerde kutama veya sürpriz yapmak istekenler taleplerini yolculuktan 36 saat önceden bildirmeleri gerekir.
Estonian Air uçuşlarında yemekler LSG Sky Chefs tarafından hazırlanmaktadır.

Ek hizmetler

Estonian Air Business Class yolcuları SAS EuroBonus Gold/Pandion kart sahipleri, transit bögelerde Business Class Lounge salonlarına erişimleri bulunmaktadır. Burada ankesörlü telefon, ücretsiz gazete ve dergi mevcuttur. Bazı salonlarda internet erişimli bilgisayarlar ve yazıcı bulunmaktadır.