Menüsü

Air Niugini

Advertisement

En uygun Air Niugini uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Niugini

Air Niugini

Air Niugini 1973 yılında kurulmuş olan Papua Yeni Gine'nin ulusal havayolu şikayetidir.Air Niugini yurtiçi seferlerinin yanı sıra Asya, Okyanusya ve Avustralya'ya da seferler düzenlemektedir. Şirket yaklaşık 40 farklı notkaya havayolu ulaşımı sağlamaktadır. 

Bagaj

Havayolu şirketi  tarafından belirlenen bagaj llimiti farklı destinasyona ve rezervasyon sınıfın göre değişmektedir. Yurtiçi seferlerinde  kayıtlı bagaj sınırlaması Economy sınıfı yolcuları için 16 kg, Business  sınıfı yolcuları için ise 20 kg olarak belirlenmiştir. Uluslararası destinasyonlarda ise bagaj llimiti Economy sınıfı yolcuları için 30 kg, Business  sınıfı yolcuları için ise 40 kg olarak belirlenmiştir. Ayrıca havayolu şirketinin kulüp üyeleri için bagaj limitlerinde bazı öncelikler sunmaktadır.

Rezervasyon sınıfları

Air Niugini müşterilerine Economy ve Business sınıflarından oluşan  iki farklı rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir.

Online check-in

Havayolu şirketi yolcularına  online check-in  hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen yolcular bunu uçağın kalkışından 24 saat önce ile 3 saat kala olan zaman zarfı içinde yapabilmektedirler.

Filo

Air Niugini  şirketi müşterilerine Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 767-300ER, Fokker 70 ve Fokker 100 uçaklarından oluşan filosu ile havayolu ulaşımı sağlamaktadır.

Jacksons Uluslararası Havalimanı

Jacksons Havalimanı Papua Yeni Gine'nin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Port Moresby'ya 8 km mesafede yer almaktadır. Papua Yeni Gine'deki en büyük ve en yoğun havaalanıdır. Yuriçi ve uluslararası olmak üzere iki terminalden oluşmaktadır. Havalimanına ulaşım karayolu vasıtaları ile sağlanamktadır.

Yemek

Air Niugini yocularına farklı rezervasyon seçeneklerine göre belirlenmiş bir yemek hizmeti sunmaktadır. Economy sınıfı yolcuları için ağırlıklı olarak atıştırmalıklar ve içeceklerden ibaret bir yemek hizmeti sunulurken, Business sınıfı yolcuları için ise kahvaltılar, öğle yemekleri, akşam yemekleri ve 5 çayı hizmeti verilmektedir.

Ek Hizmetler

Havayolu şirketi yolcularına uçuşları boyunca inceleyebilecekleri dergiler sunmaktadır.