Menüsü

Smart Wings

Advertisement

En uygun Smart Wings uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Smart Wings

Smart Wings

2004 yılında kurulan Smart Wings şirketi Çek Cumhuriyeti’nin önemli havayolu şirketleri arasında yer alıyor. Şirket ilk tarifeli uçuşlarını Fransa’nın başkenti Paris’e ve İtalya’nın başkenti Roma’ya yaparak gerçekleştşrmştir. Smart Wings Avrupa, Asya ve Afrika’ya havayolu ulaşımı ve kargo hizmeti sunuyor. Smart Wings ulaşım sağladığı destinasyonlarının büyük bölümü sadece sezonluk seferlerden oluşurken, şirket 27 noktaya devamlı olarak seferleri bulunuyor. Sezonluk uçuşlar en erken Şubat sonlarında başlamakta ve Kasım ayının ortalarında son bulmakta.

Bagaj

Smart Wings müşterilerine 1 adet ve 15 kg kadar olmak üzere kayıtlı bagaja izin verirken, kabin bagajını ise 56 x 45 x 25 cm boyutlarını ve 5 kg aşmayacak şekilde belirlemiştir. Bagaj ağırlık limitini aşan yolcular her kilogram için 6 avro ödemek durumunda. 32 kilogramı aşan kayıtlı bagajlar ise uçağa alımnıyor. 

Rezervasyon sınıfı

Devamını oku

Online check- in

Şirket yolcularına şu an için  Online check-in hizmeti sunmamakta. Şirket yolularının check-in işlermlerini havaalanı gişelerinde yapması gerekmekte. Bunu da uçuşa en geç 40 dakika kalaya kadar gerçekleşirmek durumundalar. 

Filo

Smart Wings filosu Boeing 737-700, Boeing 737-800 ve Airbus A-320 olmak üzere toplamda 6 adet uçaktan oluşan modern filo kullanmaktadır. Uçaklar güvenlik, yakıt tüketimi ve düşük gürültü seviyesi ile en üst teknoloji ile donatılmıştır. 

Václav Havel Havalimanı

Václav Havel Havalimanı Çek Cumhuriyeti başkenti Prag’a 10 km mesafede bulunmakta ve ülkenin en işlek havalimanları arasında yer alıyor. Václav Havel Havalimanı aynı zamanda Smart Wings için  merkez konumunda. 5 Nisan 1937 yılında hizmete açılan havalimanı son olarak 2014 yılı verilerine göre 11 milyonu aşkın yolcuyu ağırlamakta.  Havalimanı ikisi ana yolcu terminalleri, diğer ikisi de genel havacılık terminalleri olmak üzere toplamda dört terminaller hizmet vermektedir

Yemek

Smart Wings müşterilerine yolculukları boyunca ağırlıklı olarak çay,kahve gibi sıcak içecekler, alkolsüz içecekler ve atıştırmalık paket yiyecekler sunmaktadır.

 

Ek hizmetler

Şirket ayrıca yolcularına  belirli işlemlerden geçmek surety ile yolcularına yanlarında hayvan götürebilme imkanı sunuyor. Smart Wings hayvanların kafes boyutu için 43 x 30 x 27 cm ve ağırlık olarak 5 kg limit belirlemiş durumda. Yanllarından hayvan götürmek isteyen yolcuların 60 euroluk bir ücret ödemesi gerekemekte.