Menüsü

S7 Airlines

Advertisement

En uygun S7 Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about S7 Airlines

S7 Airlines

S7 Airlines (veya Sibirya Havayolları) Rusya'da en büyük uçuş ağına sahip havayolu olup, iniş ve kalkış yaptığı üç temel havaalanları- Moskova Domodedovo Havaalanı, Tolmachevo Novosibirsk Havaalanı ve Irkutsk Havaalanı, şirket ticari işletme merkezi ise Moskova’da bulunmaktadır. Havayolunun tarihi 1957 yılında başlamış, ancak Sibirya Havayolları adı altından 1992 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Şirket 2001 yılı itibari ile de Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tam üyesi olmuştur, 2005 yılından bu yana ise S7 Airlines adı altında hizmet sunmaktadır. Havayolu 2010 yılında havayolu ittifakı Oneworld üyesi olmakla, yolcularına kaliteli hizmet veren global bir liderdir.

Bagaj

Uçak biletine kabin bagajı dahildir, Business class yolcularına izin verilen bagaj boyutları 55 сm х 40 сm х 20 сm , iki adet ve her biri 7 kg aşmaması gerekir. Economy sınıfında bagaj ağırlık ve boyutları aynıdır, fakat sadece bir adet izin verilmektedir. Ayrıca uçakta kamera, video kamera, dizüstü bilgisayar, çiçek, şemsiye, uçuş sırasında okumak için gazete, dergi, kitap gibi eşyaların taşınmasına izin verilir. Kayıtlı bagaj için izin verilen limit seçilen destinasyona göre değişmektedir, ancak genel olarak economy sınıfında maksimum bagaj ağırlığı 20 kg, business ise 30 kg dır. Bunun için seyahatinizden önce tercih edilen destinasyon limitlerini kontrol etmenizi önermekteyiz.

Rezervasyon sınıfları

S7 Airlines havayolu şirketi yolcularına economy ve business rezervasyon sınıfı sunmaktadır. Business sınıfındaki koltuklar geniş konforlu ve koltuklar arasındaki mesafe 89 cm dir. Bazı uçaklardaki koltuklar ayarlanabilir başlıklar ile donatılmıştır. Business sınıfındaki yolcular ayrı tuvalet kullanmaktadır. Bu sınıftaki yolcular havaalanında da bir çok ayrıcalıklardan faydalanmaktadırlar, örneğin öncelikli biniş, ayrı kayıt gişesi, kontrol aşamasından geçerken öncelikli geçiş, çoğu dinlenme salonlarına erişim imkanı. İlgili sınftaki yolcuların daha fazla kabin ve kayıtlı bagaj hakkı bulunmaktadır.

Online check-in

S7 Airlines havayolu tarafından düzenlenen bir çok sefere online check- in yapılması mümkündür. İlgili işlem planlanan uçuşa 30 saat kala başlamakta olup ve uçuşa 50 dakika kalana kadar kullanılabilmektedir. Online kayıt işleminizi cep telefonunuzdan da yapabilirsiniz. Bagaj kaydı uçuşa 40 dakika kalana kadar yapılabilir.

Filo

Kasım 2014 yılı itibari ile S7 Airlines filosu toplam 58 uçaktan oluşmaktadır, bunlardan 20 si Airbus A319-100, 19- Airbus A320-200, 4- Airbus A321-200, 13- 737-800 ve iki adet Boeing 767-300ER. Uçakların ortalama yaşı 9,3 yıl dır.

Moskova Domodedovo Havaalanı

Domodedovo Havaalanı Rusya''nın en büyük havaalanı ve Moskova’da hizmet üç havaalanlarından bir tanesidir. Domodedovo, Moskova bölgesinde yer alan ve şehir merkezine 42 km güneydoğusunda bulunur. Şirket 1965 yılında kurulmuştur. Rus havayolu Transaero Airlines, VIM Airlines, Globus Airlines ve RusLine havayolarının ticari işletme merkezidir, aynı zamnda Rusya’nın en büyük havayolu olan S7 Airlines’in de merkezidir. 2010 yılında havaalanından 22,25 milyon yolcu geçmiştir. Ortak bir binada bağlı iki terminali ile hizmet vermektedir. Domodedovo havaalanını kullanan büyük havayolu şirketleri arasından: Air Berlin, Lufthansa, Moskovia Airlines, Niki, NordStar, Polet Airlines, Vietnam Airlines,.
Devamını oku

Yemekler

Business Class''ta menüler oluşturmak için çalışan şefler alanında tam bir uzmandırlar. Amaç yalnız lezzetli ve sağlıklı yiyecekler sunmak değil, aynı zamanda yolcuların en zor gereksinimlerine göre hizmet sunmaktır. Menü yılda iki kez değiştirilir- kış ve yaz sezonunda. Seçenekler ve çeşitlilik sunabilmek amacı ile her hafta yemek menüsü yenilenir. Business Class''ta yolculara geniş ürün yelpazesi ile alkollü ve alkolsüz içecekler ikram edilir.
Devamını oku

Ek hizmetler

S7 Havayolunun sadık yolcu programı S7 Priority olarak geçer. Bunu sayeseninde her uçuşunuzda mil biriktirebilir ve daha sonrasında farklı hizmetlerde kullanabilirsiniz. Havayolunun kendine ait dergisinde uzak rotalar, S7 hizmetleri, ünlüler, ekonomik, siyasi, kültürel, spor ve moda haberleri ile geziler hakkında ilginç bilgiler bulabilirsiniz.