Menüsü

SpiceJet

En uygun SpiceJet uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about SpiceJet

SpiceJet

SpiceJet Hindistan’ın Gurgaon kenti merkezli düşük maaliyetli uçak seferleri düzenleyen bir havayolu şirketidir. SpiceJet 35’i Hindistan’a ve 6’sı yurtdışına olmak üzere 41 noktaya havayolu ulaşımı sağlamaktadır. Günlük 300’ün üzerinde uçak seferi ile ülkenini dördüncü büyük havayolu şirketidir.

Bagaj

SpiceJet tarafından belirlenen bagaj limitleri seçilen destinasyona ve rezevasyon seçeneğine göre değişmektedir. Yurtiçi seferlerinde izin verilen kayıtlı bagaj limiti 15 veya 22 kg iken, ulaslararası uçak seferlerinde  izin verilen bagaj limiti destinasyona bağlı olarak 20 ile 30 olarak değişmektedir. Şirketin yolcularına izin verdiği kabin bagajı limiti ise 1 adet ve 7 kg olarak belirtilmiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi SpiceSever SpiceFlex seçeneklerden oluşan iki farklı  rezervasyon sınıfı  ile  faaliyet göstermektdedir.Farklı rezervasyon seçenekleri ile müşteriler ekstra hizmetlerden yararlanma imkanına sahip olmaktadırlar.  

Online check- in

Havayolu şirketi müşterilerinin yolculuklarını bir adım daha kolaylaştırmak adına  online check-in hizmetini de sunmaktadır. Online check-in hizmeti uçağın kaklışından 48 saat öncesinde aktif olup, uçağın kalkışına 4 saat kalana kadar yolcuların hizmetine sunulmaktadır. 

Filo

SpiceJet  4 adet Boeing 737-900, 20 adet Boeing 737-800 ve 14 adet BOMBARDIER Q400 uçaklarından oluşan toplam 38 adet uçak filosu ile hizmet vermektedir. Boeing 737-900 uçağı 212, Boeing 737-800 uçağı 189 ve Q-400  uçağı 78 yolcu kapasitesine sahiptir. 

 

Chennai Uluslararası Havaalanı

Chennai Havaalanı, Tirisulam'da, Chennai merkezinin 19 km (12 mil) güneybatısında yer alır.Havalimanı yolcu trafiği bakımından Hindistan’ın en 4. Işlek havalimanıdır. Nisan 2015 – Şubat 2016 istatiklerine bakıldığınd havalimanını 15,340,000 yolcunun ziyeret ettiği gözlenmektedir. Havalimanında günlük 380 uçak hareketi gerçekleşmektedir. Havalimanı yurtiçi ve uluslararası terminalleri ile hizmet vermektedir. Yeni uluslararası terminal 2013'ün Ağustos ayında, yeni iç hatlar terminalinin de işleme girmesinden dört ay sonra açılmıştır. Birbirinden oldukça uzak olan iki terminal binası arasında erişim, şu anda ya ücretsiz akülü araçlar ya da otobüs hizmetleri ile sağlanmaktadır. Terminal binasının hemen dışında otopark alanları bulunmaktadır. Her iki terminalde de bilgi masaları bulunmaktadır. Turizm bilgi masaları da mevcuttur.Havalimanına ulaşım otobüsler, taksiler ve demiryolu vasıtasıyla gerçekleşmektedir. 

Yemek

SpiceJet  müşterilerine bok seçeneklerden oluşan bir yemek hizmeti sunmaktadır. Yolcular yolculukları boyunca tavuk yemeklerinden makarnaya, sıcak ve soğuk yemeklerden, hamburgerlere,  sıcak ve soğuk içeceklere kadar farklı yemek seçeneklerine sahiptirler. 

Ek hizmetler

Havayolu şirketi yolcularına uçak serlerlerinde yanlarında evcil hayvanlarını da görütebilmek olanağı sağlamaktadır. Şirketin belirlediği güvenlik kuralları ve belirlediği kriterlerin yerine getirilmesi durumunda yolculara yanlarında evcil hayvanlarına da götürme imkanı verilmektedir.