Menüsü

Blue Islands

En uygun Blue Islands uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Blue Islands

Blue Islands

Blue island Manş Adaları’ında görev yapan bir havayolu şirketidir. Blue island İngiltere’ye ve Avrupa’ya olmak üzere tarifeli uçak seferleri düzenlemektedir. Havayolu şirketi Le Cocq's Airlink adı altında 1999 yılında kurulmuştur, 2003 yılında Rockhopper adını almış, 2006 yılında Blue Islands adı altında görev yapmış, 2016 yılından itibaren ise Flybe markası altında görev yapmaktadır. 

Bagaj

Havayolu şirketi kayıtlı bagaj limiti olarak müşterilene 1 adet ve 20 kg sınırlaması getirmiştir. Kabin bagajı için ise belirlenen sınırlama  toplam boyutu 115 cm olmak kaydı ile bir adet ve 6 kg olarak belitlenmiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Blue Island yolcularına tek rezervasyon sınıfı sunmaktadır. 

 

 

Online check- in

Blue island müşterilerine şu an için online check-in hizmeti sunmamaktadır.  Check-in işlemleri havalimanında yapılamaktadır. 

Filo

Havayolu şirketi 3 adet ATR 42-320, 1 adet ATR 42-500 ve 1 adet ATR 72-500 uçaklarından oluşmakta olan toplam 5 adet filosu ile hizmet vermektedir. 

Guernsey Havalimanı

Havalimanı Guernsey Bailiwick’in en büyük ve Guernsey adasında tek havaalanıdır. Guernsey Havalimanı kapılarını hizmete 5 Mayıs 1939 yılında açmıştır. 2002 yılında yeni terminal inşaatı başlamıştır. Yeni terminal 2004 yılında hizmete açılmıştır. Yeni terminal yılda yaklaşık 1,25 milyon yolcuyu ağırlayabilecek kapasitede tasarlanmıştır. Havalimanı yolcu trafiği bakımından yoğun olmamaklar birlikte 2014 yılı verilerine bakıldığında 894,602 yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanına ulaşım ağırlıklı olarak otobüsler ve taksiler vasıtası ile sağlanmaktadır. 

Yemek

Twin Jet müşterilerine oldukça kısıtlı bir yemek menüsünden oluşan bir hizmet sunmaktadır.