Menüsü

Brussels Airlines

Advertisement

En uygun Brussels Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Brussels Airlines

Brussels Airlines

Brüksel hava yolları Belçika’nın ulusal ve bayarak taşıyıcı hava yolu şirketidir. Ulusal taşıyıcı 7 Kasım 2006 yılında kurulmuştur ve 2009 yılı itibari ile Star Alliance üyesi olmuştır. Günümüzde 39 ülkede 78 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. 
Brüksel Hava Yolları Virgin Expres şirketi ile birleşmesiyle kurulmuştur. 12 Nisan 2005 tarihinde SN Airholding şirketi Richard Branson ile bir anlaşma imzaladı ve bunu 2006 yılında Brüksel Havaalanı'nda bir basın toplantısında açıklandı. Şirket her geçen yıl  uçuş ağını genişleterek, önemli ölçüde gelişim kaydetmiştir. Brussels Airlines ve Virgin Express arasındaki birleşme sonrasında, yıl içerisinde  5,85 milyon yolcuya hizmet vermiştir.
Brüksel Hava Yolları 25 ekim 2009 yılında Lufthansa’nın sadık yolcu programı olan Miles & More üyesi olmuştur.

Bagaj

Kabin bagajı:
Check&Go, Check&Go ve  Flex&Fast sınıfında bilet fiyatına 1 adet/ max.12 kg ağırlığında bagaj dahildir.
Bizz&Class- 2 adet ve toplam ağırlık 16 kg aşmamalıdır.
Kayıtlı bagaj- Avrupa uçuşlarında 
Check&Go – bilet fiyatına dahil değildir. Check&Go ve  Flex&Fast- 1 adet/ max. 23 kg. Bizz&Class – 2 adet ve her biri max 32 kg.
AB ve ABD / Tel Aviv arası seyahatlerde:

Economy -1 ad./ max. 23 kg
Business- 2 ad./ her biri max. 32kg.
AB ve ABD / Afrika  arası seyahatlerde:
Economy -2 ad./ her biri max. 23 kg
Business- 2 ad./ her biri max. 32kg

Rezervasyon sınıfları

Taşıyıcı Avrupa uçuşlarında yolculara dört ayrı rezervasyon sınıfı dunmakatadır. Bunlar: 
Check&Go- Kayıtlı bagaj sunmayan, uçakta hafif atıştırmalık ve içecek ikramı sunulmaktadır.
Light&Relax- hafif atıştırmalık ve içecek ikram edilir
Flex&Fast- ücretsiz gazete, yiyecek, güvenli kontrollerinden öncelikli geçiş, bilette değişiklik imkanı, öncelikli biniş imkanı sağlamkatadır.
Bizz&Class- Avrupa ağında tam hizmet sunan business sınıfı. Özel yiyecek menüsü, şampanya bilette esneklik gibi imkanlar bulunmaktadır.
Orta mesafeli ve uzun mesafeli uçuşlarda (Afrika, Amerika Birleşik Devletleri ve Tel Aviv) rezerbasyon sınıfları ekonomi ve business olarak ayrılır.

Online check-in

Brüksel hava yolları yolcuların online check- in işlemi hizmeti de sunmaktadır. İlgili hizmet planlanan uçuş saatinden 24 saat önce başlar ve kalkış saatine 1 saat kalana kadar kullanılabilmetedir. Online check- in işlemi Ajaccio, Bastia, Calvi, Katanya, Dubrovnik, Figari, İbiza, Lourdes ve Olbia uçuşları hariç, Brüksel hava yolunun tüm uçuş noktaları için mevcuttur.

Filo

Ağustos 2015 verilerine göre Brüksel havayollarının filosu toplam 49 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan: 18-  Airbus A319-100, 7 adet- Airbus A320-200, 3 adet- Airbus A330-200, 5 ad.- Airbus A330-300, 12 ad.- Avro RJ100, 1 ad.- Boeing 737- 300,  2 ad.- Bombardier Dash 8 Q400, 1 ad.- Embaer ERJ-145.

Brüksel Havaalanı

Brüksel’in ana havaalanı BRU Brüksel Havaalanı’dır. Zaventeem adıyla da bilinir. Birçok büyük havayolu şirketinin buraya ve buradan uçuşu mevcuttur. Havaalanı, Brüksel’in 11 kilometre kuzeydoğusunda bulunmaktadır. 2012 yılında yaklaşık olarak 19 milyon yolcu kapasitesi ile ne kadar yoğun işlediğini göstermiştir. Bu sayı ile Brüksel Havaalanı Avrupa’nın en işlek 24 üncü havaalanı olmuştur. Havaalanında iki gidiş salonu bulumaktadır –A ve B. A gidiş salonu daha yeni olandır ve Schengen ülkelerine gidiş/geliş yapan hava yolları tarafından kullanılmakta ve 15 Mayıs 2002 yılında hizmete açılmıştır. B giriş kağısı ise Schengen bölgeleri dışına yapılan seferlerde kullanılmaktadır.

Yemekler

Uzun menzilli uçuşlar- Afrika ve ABD varış/ kalkış (Adadir ve Marakeş hariç)
Ekonomi sınıfında uçuş boyunca ücretsiz içecekler, dondurma, taze salata, tatlı, peynir ve sıcak yikecek ikram edilir.
Business sınıfında ise – 2 atıştırmalık ve 3 seçkin menü arasında seçim yapılabilir, taze salata, belçikanın meşhur çikolataları, 5 çeşit sarap, çeşitli peynirler vs.
1 Kasım 2013 yılı itibari ile Brüksel çıkışlu uzun mesafeli uçuşlarda, uçakta ikram edilen yiyecekler Belçika’nın Yıldız Şefi tarafından hazırlanmaktadır.

Ek hizmetler

Havayolunun sunmuş olduğu Miles & More yolcu programı ile yapmış olduğunuz uçuşlarda para puan biriktirebilir ve sonrasında bunları çeşitli yerlerde indirim olarak kullanabilirsiniz.