Menüsü

Corsair International

Advertisement

En uygun Corsair International uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Corsair International

Corsair International

Fransa’nın Rungis bölgesinde yer alan havayolu şirketi 17 Mayıs 1981 yılında kurulmuştur. Havayolu şirketi Fransa’nın en büyük ikinci havayolu şirketidir. Corsair yurtiçi, Afrika ve Kuzey Amerika’ya olmak üzere tarifeli ve charter uçak seferleri düzenlemektedir. 

Bagaj

Şirketin belirlediği  bagaj limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına  göre farklılık göstermektedir.  Genel olarak havayolu şirketi kabin bagajı için 1 adet olmak üzere 55x40x20 cm boyutu ve 12 kg ağırlık limiti belirlemiştir. Kayıtlı bagaj için ise şirket seçilen destinasyonu ve rezervasyon sınıfına göre bagaj adetinde de ağırlığında farklı limitler belirlemiştir. Genel olarak horizon sınıfı yolcuları için 23 kg ve 1 adet olan bagaj limiti, grand large  sınıfında ise 2 adet ve 32 kg olarak belirlenmiştir. Bazı destinasyonlara yapılan uçak seferlerinde ise şirket yolcularına kabin bagajının yanına eksta çanta almalarına izin vermektedir.

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi yolcularına horizon ve grand large  sınıfları olmak üzere 2 ayrı rezervasyon sınıfı  ile hizmet vermektedir. İki sınıf arasında yolculara sunulan hizmetlerde, uçuş konforu ve bagaj limitleri bakımından farklılıklar bulunmaktadır.

Online check- in

Corsair havayolu şirketi müşterilerine online check-in hizmeti de sunmaktadır. Yolcular bu sayede daha konforlu bir yolculuk yapma fırsatına sahiptirler.  Online check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 48 saat öncesinde başlayıp, 2 saat kalana kadar sürmektedir. Check-in işlemlerinin tamamlayan yolcular biniş kartlarını yazdırarak uçağa binebildikleri gibi cep telefonlarında bu işlemi yapıp biniş kartlarını telefonlarına indirerek de yolculukarını gerçekleştirebilirler. 

Filo

Corsair havayolu şirketi 2 adet Airbus A330-300, 2 adet A330-200 ve 3 adet Boeing 747-400 uçaklarından oluşmak üzere toplam 7 filosu ile yolcularına hizmeti vermektedir.

 

Paris-Orly Havalimanı

Fransa'nın başkenti Paris'e yakın Orly bölgesinde yer alan uluslararası havalimanı, toplam yolcu sayısı bakımından Charles de Gaulle Havalimanı'nın ardından Fransa'nın ikinci büyük havalimanı ve  6. en işlek havalimanıdır. Orly havalimanında başta Avrupa şehirleri olmak üzere; Afrika, Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Kuzey Amerika ve Karayip Adalarışehirlerine uçuşlar bulunmaktadır. 2014 verilerine göre havalimaı 28 274 154 yolcu ağırlamıştır.

Havalimanı Batı ve Güney olmak üzere iki ayrı terminali ile hizmet vermektedir.

Yemek

Corsair yolcuları seçilen rezevasyon sınıfına göre yemek hizmeti almaktadırlar. Genel olarak olarak havayolu şirketi geniş bir yemek hizmeti sunmamaktadır. 

Ek hizmetler

Şirket yolcuların  konforlu ve eğlenceli bir yolculuk yapabilmeleri adına gereken adımları atmıştır.  Corsair yolcuları rahat yolcu koltuklarında kendilerine özel olarak sunulan bireysel ekranlarından diledikleri müziği, oyunu ve videoyu seçebilme imkanına sahiptirler. Şirlet yolcularına rahat yolculuk yapabilmeleri için battaniye ve yastık da sunmaktadır.Eğer Grand large  sınıfı yolcusu iseniz yolcu koltuğu seçimi, daha rahat yolcu koltukları, hafatalık dergi ve gazeteler gibi daha fazla hizmetlerden de yararlanma fırsatına sahip olacaksınız.