Menüsü

Air Tanzania

Advertisement

En uygun Air Tanzania uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Tanzania

Air Tanzania

Air Tanzania havayolu şirketi 11 Mart 1977 yılında kurulmuş ve Tanzanya devletine ait bir ulusal havayolu şirketidir. Havayolu şirketinin merkezi Tanzanya'nın doğu kesiminde, Hint Okyanusu'nun doğu kıyılarında kurulmuş Darüsselam kentinedeki Julius Nyerere Uluslararası Havalimanıdır. Air Tanzania 2002 yılında kadar tamamen hükümetin idaresinde olmasına karşın daha sonra devlet  şirketin hisselerini %51’e kadar azaltmış ve South African Airways ile ortak olmuştur. Ortaklıktan sonra şirketin zarar etmeye başlamasının ardınran 2006 yılında devlet havayolu şirketinin hisselerini tekrar geri almıştır. Air Tanzania ulusal bir  havayolu şirketi olmasına karşın, pazarın sadece %20’sini elinde bulundurmaktadır. Havayolu şirketi dört ulaşım noktası ile hizmet vermektedir.  

Bagaj

Havayolunun belirlediği bagaj limitleri seçilen rezervasyon sınıfına göre değişmektedir.

Rezervasyon sınıfları

Air Tanzania Ekonomi ve  Business sınıfları olmak üzere iki farklı rezervasyon seçeneği ile faaliyet göstermektedir. Farklı rezervasyon seçenekleri sayesinde yolcular farklı hizmet seçeneklerine de sahip olmaktadırlar. 

Onliene check- in

Havayolu şirketinin müşterilerine sunduğu hizmetler arasında online check-in hizmeti bulunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimanında gerçekleşmektedir. 

Filo

Air Tanzanya’nın filosu 1 adet Bombardier CRJ100 ve 1 adet Bombardier Dash 8-300 uçaklarından oluşmaktadır. Havayolu şirleti 50’şer yolcu kapasiteli bu uçaklar ile müşterilerine hizmet vermektedir. 

Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı

Havalimanı Tanzanya'nın doğu kesiminde, Hint Okyanusu'nun doğu kıyılarında kurulmuş Darüsselam kentinde yer almaktadır.  2006 yılına kadar Mwalimu Julius Kambarage Nyerere adını taşıyan havalimanı 1 Kasım 2006 yılında şimdiki adı olan Julius Nyerere’yi almıştır. 1980 to 2004 yılları arasında havalimanını 9,501,265 yolcu ziyaret etmiştir. Havalimanı 2014 yılı verilerine göre yaklaşık 2,5 milyon yolcuya ev sahipliği yapmıştır. Havalimanı yolcularına 3.cüsü henüz tatmamlanma aşamasında olan 3 terminal ile hizmet vermektedir. Havalimanın terminalleri arasındaki ve şehiriçi ulaşım otobüsler, servisler ve taksiler ile gerçekleşmeltedir.