Menüsü

Atlantis European Airways

Advertisement

En uygun Atlantis European Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Atlantis European Airways

Atlantis European Airways

Atlantis European Airways Ermenistan'ın en büyük şehri ve başkenti Erivan merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi 19  Ocak 1999 yılında kurulmuştur. Atlantis European havayolu şirketi Viyana ve Prag’a tarifeli ve charter  uçak seferleri düzenlemektedir. 

Bagaj

Bagaj sınırlamaları seçilen destinasyona göre değişiklik göstermektedir.

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketinin müşterilerine tek rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir. 

Online check- in

Havayolu şirketinin yolcularına sunduğu imkanlar arasında online check-in hizmeti yer almamaktadır. Atlantis European yolcuları check-in işlemlerini  havalimanında yapmaktadırlar.  

Filo

Atlantis European  havayolu şirketinin uçak filosu tek bir Airbus A320 uçağından oluşmaktadır

Zvartnots Uluslararası Havalimanı

Havaalanı Ermenistan'ın başkenti, Erivan'ın batısında 12 km'lik mesafede yer almaktadır. 1961'de inşa edilen havalimanı, 1980'lerde Sovyetler Birliği döneminde iç hatlara olan talep nedeniyle yolcu terminali yenilenmiştir. Ermenistan'ın 1990'da bağımsızlığını ilan ettikten sonra ciddi oranda artan kargo trafiğini karşılamak üzere 1998'de yıllık 100,000 ton yük kapasiteli bir kargo terminali inşa edilmiştir. İş kapsamındaki yenileme ve genişleme çalışmaları 2004 yılında başlamış ve  40 aylık bir sürenin neticesinde  1 Haziran 2007'de yeni uluslararası yolcu terminali hizmete açılmıştır. 2015 yılı verilerine bakıldığında 1,879,667 yolcunun havalimanını ziyaret ettiği gözlenmektedir. Havalimanına ulaşım genel olarak karayolu ile sağlanmaktadır.

Yemek

Havayolu şirketi yolcularına oldukça kısıtlı bir yemek hizmeti sunmaktadır.