Menüsü

Airnorth

Advertisement

En uygun Airnorth uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Airnorth

Airnorth

Airnorth Avustralya'da Kuzey Toprakları eyaletinin başkenti Darwin’de faaliyet gösteren bölgesel bir havayou şirketidir. Airnorth Avustralya'daki Kuzey Topraklarına tarifeli ve charter uçak seferleri düzenlemektedir. Airnorth yılda 300.000’den falza yolcuyu taşımaktadır. 1978 yılında kurulan şirket bugün 20’nin üzerinde noktaya ulaşmaktadır. 

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj sınırlaması seçilen rezervasyon sınıfına ve yolculuk yapılan uçağa göre değişmektedir. Kayıtlı bagaj limitleri olarak Embraer 170 uçağı ile yapılan uçak seferlerinde 20 kg olararak belirtilmiştir. Kabin bagajı için ise 9 kg olarak belirtilmiştir. Diğer uçaklar ile yapılan yolculukta ise kayıtlı bagaj için belirlenen sınırlama 13 kg, kabin bagajı ise 4 kg. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi yolcularına Air Web, Air Saver ve Air Flex seçeneklerinden oluşan rezervasyon seçenekleri ile himzet vermektedir. 

Online check- in

Airnorth müşterilerine online check-in hizmeti imkanı da sunmaktadır.  Online check-in hizmeti uçağın kalkmasından 24 saat önce başlamaktadır. 

Filo

Airnorth havayolu şirketi 4 adet Embraer 170,5 adet Embraer EMB 120 Brasilia ve  3 adet Fairchild Metro 23 uçaklarında oluşan toplam 12  filosu  ile yolcularına hizmet vermektedir. 

Darwin Uluslararası Havalimanı

Havalimanı Avustralya'da Kuzey Topraklarında hizmet veren en yoğun onuncu işlek havaalanıdır. Darwin şehrinde hizmet veren tek havalimanı olmakla birlikte şehrin merkezine 13 km mesafede yer almaktadır. Darwin Havaalanı uluslararası terminali, iç hatlar terminali ve kargo terminalinden oluşan termianalleri ile hizmet vermektedir. Havalimanı 2012 yılında toplam 1,925,039 yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanına ulaşım genel olarak karayolunda yapılmaktadır. 

Ek hizmetler

Airnorth müşterilerine yolculukları boyunca zengin içerikten oluşan OUTthere dergisini sunmaktadır.