Menüsü

Buddha Air

Advertisement

En uygun Buddha Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Buddha Air

Buddha Air

Buddha Havayolu operatörü 1997 yılında Nepal’in Jawalakhel şehrinde kuruldu. Buddha yurtiçi ve yurdışı olmak üzere havayolu hizmeti vermektedir. Şirket yurtdışı seferlerini Hindistan’a yapmaktadır. Buddha Air kurulduğu 1997 yılından bu yana Nepal’in en büyük havayolu şirketi olmayı başarmıştır. Havayolu operatörünün ticari ve işlevi merkezi Tribhuvan Uluslararası Havaalano’dır. Buddha Air 13 destinasyonu ulaşım sağlamaktadır.  Şirket Ayrıca kargo hizmeti de vermektedir

Bagaj

Havayolu şirketinin  müşterilerine kayıtlı bagaj için belirlediği sınırlama 20 kg olup, bunun üzerindeki bagajlar için yolcuların ekstra ücret ödemeleri gerekmektedir. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi müşterilerine tek tarifeli rezervasyon seçeneği sunmaktadır. Şirket bu sayede yolcularına eşit fiyatlarda, eşit hüzmeti ve konforlu bir uçak seferi sunmayı hedeflemektedir. 

Online check- in

Buddha Havayolu şirketi henüz  müşterilerine online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlermeleri havalimanında yapılmaktadır. Yolcuların check-in işlemleri için şirketin belirlediği zaman dilimi içerisinde yer almaları gerekmektedir

Filo

Buddha Air 5 adet Beechcraft 1900D ve 3 adete ATR 42 – 320 uçaklarından oluşmak üzere toplamda 8 adet olan filosu ile hizmet vermektedir. Uçakların tamamını yeni olarak satın alan şirket, bu vesile ile yolcuların güvenliğine verdiği ehemmiyeti göstermektedir. 

Tribhuvan Uluslararası Havaalanı

Havaalanı Katmandu vadisinde, şehir merkezine yaklaşık altı kilometre mesafede bulunmaktadır ve Nepal’in uluslararası havalimanı konumundadır. Havaalanı ayrıca  1949 yılından bu yana Nepal'in tek uluslararası havaalanı olarak hizmet vermektedir. Havalimanında iç hatlar ve yurttışı olmak üzere iki terminal bulunmaktadır. Havalimanı mevcut durumda yaklaşık 30 uçuş noktasına ulaşımın sağlanmasın adına merkez görevi görmektedir.

Yemek

Havayolu şirketi tüm yolcularına uçuşları boyunca ücretsiz alkolsüz içecek hizmeti vermektedir.  Bunun yanı sıra şirket yolcularına seçilem destimasyona göre atıştırmalık gidalar da sunmaktadır.  

Ek hizmetler

Buddha Air müşterilerine yolculukları boyunca okuyabilmeleri adına ulusal gazetelerin güncel sayılarını hizmete sunmaktadır. Şirket ayrıca yolcularına havalimanı terminalinden uçağa kadar ulaşım sağlamak adına konforlu otobüsler tesis etmektedir. Aynı zamanda da Royal Club adı altında yolcu programı bulunmkatadır.