Menüsü

Air Zimbabwe

Advertisement

En uygun Air Zimbabwe uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Zimbabwe

Air Zimbabwe

Air Zimbabwe Havayolları Afrika kıtasının güneyinde bulunan Zimbambve Cumhuryeti’nde 1 Eylül 1967 yılında kurulmuştur. Şirket Havayolu şirketinin ana merkezi Harare Uluslararası Havalimanıdır. Havayolu şirketi önceki dönemde Afrika içi uçuşlarının yanı sıra Asya’ya ve Avrupa’ya uçak seferleri düzenlemekteydi, fakat 2012 yılında mali sıkıntılar nedeni ile şirket iflas etmekten kurtulamadı. 2014 yılında Zimbambve Hükümetine devralan şirket şu anda 5 uçuş noktası ile faaliyet göstermekte. Air Zimbabwe ayrıca kargo hizmeti de vermektedir. 

Bagaj

Bagaj ağırlık, boyut ve adetleri destinasyona ve rezervasyon tarifesine gore değişmektedir. Şirket ekonomi sınıfı yolcularına yurtiçi seferlerde 1 adet olmak üzere  20 kg kayıtlı bagaja izin verirken, business sınıfı için ise 1 adet ve 30 kg bagaja izin vermektedir. Şirket bölgesel uçuş noktalarında ise ekonomi sınıfına 1 veya 2 adet olmak üzere ve bagaj toplam ağırlığı 40 kg limiti, business sınıfıiçin ise 1 veya 2 adet olmak üzere ve bagaj toplam ağırlığı için  40 kg limiti belirlemiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Air Zimbabwe Havayolları  yolcuları Ekonomi ve Business sınıfı olmak üzere iki farklı rezervasyon seçeneğine sahip.

Online check- in

Air Zimbabwe Havayolları  yolcularına  online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check – in işlermleri sadece havalimanında yapılmaktadır. Şirketin havaalanındaki  check-in işlemleri yutriçi seferlerinde uçuşa 1 saat kala, yurtdışı seferlerinde ise uçuşa 2 saat kala sona ermektedir. 

Filo

Air Zimbabwe’nin filosun Airbus A320-200, B.146-200, Boeing 737-200, Boeing 767-200ER ve MA-60 olmak üzere toplmada 8 uçaktan oluşmaktadır.

Harare Ulsulararası Havalimanı

Harare Ulsulararası  Havalimanı 5 Şubat 1957 yılında Zimbambve’nin başkenti Harare’de hizmete açıldı. Havalimanı 4 725 metre kareden oluşan bir alana yayılmakatdır. Son olarak 2009 verilerine göre havaalanı 600 binin üzerinde yolcuyu ağırlamıştır. Harare Ulsulararası  Havalimanı Sivil Havacılık Otoritesi tarafından işletilmektedir.