Med-View Airline

En uygun Med-View Airline uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Med-View Airline

Air VİA 1990 yılında kurulan Bulgaristan’ın ilk özel havayolu şirketidir. 2005 yılına kadar havayolu şirketi kendine ait 5  Tupolev 154M uçakları ile hizmet vermiştir. 2006 yılında 3 Airbus A320 uçağı satın almıştır. 2007 ve 2013 yıllarında aynı model uçaklardaran 3 adet  daha edinen havayolu şirketi şu anda toplamda 6 Airbus A320 uçağı ile Burgaz ve Varna’dan havayolu ulaşımı vermektedir. Air VİA genellikle charter uçuşlar düzenlemektedir. 

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj limitleri kayıtlı bagaj için 1 adet ve 20 kg, 0-2 yaş aralığı için ise 10 kg  olarak belirlenmiştir. Kabin bagajı için ise belirlenen limit 55x40x20cm boyutları ve 6 kg olarak bildirilmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Hasvayolu şirketi yolcularına Ekonomi sınıfı olmak üzere tek tarifeli  rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir.  

Online check- in

Air VİA müşterilerine online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimanında yapılmaktadır. 

Filo

Air VİA şirketi 6 adet Airbus A320 uçaklarından oluşan filosu ile faaliyet göstermektedir. 

Sofya Havalimanı

Sofya Havalimanı Bulgariastan’ın en büyük şehri ve Başkenti Sofya merkezine 10 km uzaklıkta yer almakta ve aynı zamanda ülkenini en büyük  havalimanı olmak özelliğini taşımaktadır. Havalimanı 29 Haziran 1947 yılında dönemin Başbakanı Georgi Dimitrov taraftan hizmete açılmıştır ve ilk uçuş Junkers 52/3m LZ-UNL uçağı tarafından gerçekleşmiştir. İlk olarak Sofya- Filibe- Burgaz, Sofya – Gorna Oryahovitsa – Varna hatlarına uçuşlar gerçekleşmekteyken, 4 ay sonra havalimanından Budepeşte’ye de uçak seferleri düzenlemeye başlamıştır. Nisan 1948 yılında ise Sofya-Belgrad-Budepeşte-Prag hattı seferleri düzenlenmeye başlamıştır. Havalimanı Terminal 1 ve Terminal 2 ile hizmet vermektedir. 2015 yılı verilerine göre havalimanı 4 088 943 yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanına ulaşım metro, taksi ve otobüsler aracılığı ile gerçekleşmektedir. 

Ek hizmetler

VivaAerobus yolcularına uçak yolculuğu esnasında inceleyebilecekleri bir dergi hizmeti sunmaktadır.