Menüsü

Vueling Airlines

Advertisement

En uygun Vueling Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Vueling Airlines

Vueling Airlines

Vueling Havayolları, Barcelona, El Prat de Llobregat merkezli ve Barcelona El Prat ile İtalya’nın Roma şehrinde bulunan Leonardo Da Vinci-Fiumicino havaalanlarında aktarma merkezleri bulunan düşük maliyetli bir hava yolu şirketidir. Şirketin ismi İspanyolca “Vuelo” kelimesinden gelmekte olup, bu kelime “uçuş” anlamına gelmektedir. Taşıyıcının yaz sezonunda kullandığı 13 adet üssü vardır: A Coruña, Alicante, Amsterdam, Bilbao, Floransa, Gran Canaria, Malaga, Palma de Mallorca, Paris-Charles de Gaulle, Paris-Orly, Santiago de Compostela, Seville ve Valensiya. Vueling, İspanya’nın ikinci büyük hava yolu şirketi olup, Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarında 100’den fazla bölgeye uçuş düzenlemektedir. Vueling Şubat 2004’te kurulmuş olup, 1 Temmuz 2004’te Barcelona ile İbiza arasında ilk seferini gerçekleştirerek hizmete başlamıştır. İlk hizmete başladığı dönemde Barcelona’da bulunan iki adet Airbus A320 uçağa sahip olan şirket, Brussels, İbiza, Palma de Mallorca ve Paris-Charles de Gaulle’ye uçuşlar gerçekleştirmiştir. Vueling Barcelona ve Roma’dan direkt uçuş olarak, İspanya’daki büyük şehirler de dahil olmak üzere, Avrupa, Kuzey Afrika ve Yakın Doğu kapsamında 100’den fazla bölgeye hizmet sunmaktadır.

Bagaj

Yolcuların her biri azami 23 kilogram olacak şekilde 3 adet bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır. Bu miktardan fazla bir ağırlık mevcut ise, her bir bagaj için en çok 32 kilogram olacak şekilde, kilogram başına 12€ ek ücret ödenerek check – in yapılabilmektedir. Standart tarife kapsamında, yolcu başına 23 kilograma kadar bir bagajın check – in yapılması, her uçuşun karakteristik özelliğine göre değişiklik gösteren ek ücrete tabidir. Optima ve Excellence tarifeleri kapsamında, yolcu başına 23 kilogramlık bir bagaj ücretsiz olarak check – in yapılabilmektedir. Tüm tarifeler, ödemesi yapılması durumunda, her bir yolcunun birden fazla bagaj check-in yapması mümkündür. Bu hak ağırlığın artması ile.

Devamını oku

Rezervasyon sınıfları

Vueling, yolcularına büyük avantajlar sayan Basic, Optima ve Excellence tarifeleri sunmaktadır.
Basic Tarife ile Punto programı boyunca puanlar biriktirilebilir. Programa katılan her katılımcı, uçuşta harcanan her bir euro için 3 puan alır. Optima Tarifesi koltuğunuzu seçmenize, hızlı bir şekilde check-in yaptırmanıza ve ücretsiz bir check-in bagajı almanıza olanak sağlar. Özellikle çocuklu seyahat eden aileler için mevcut olan Aile Ücreti vardır, ayrıca 2 yaşına kadar çocuklu aileler için öncelikli binişler ve seçilen havaalanlarında özel bir check-in masası kullanma imkanı da vardır. Buna karşılık, TimeFlex tarifesi kendi rezervasyonunuzu esnek bir şekilde yönetmenizi sağlar - biletinizde belirli bir kapsam dahilinde değişiklik yapmanızı sağlar.

Devamını oku

Online check-in

Online check – in işlemi, yolcuların uçuş gününde yararlanabildiği, doğrudan biniş kartını alabildikleri ve böylece havaalanında sıra beklemelerini önleyen ücretsiz bir uygulamadır. Online check – in işlemlerinden sonra, yolcular biniş kartlarını mobil bir uygulama veya yazıcıdan çıkarma olarak iki şekilde alabilmektedir. Online check – in işlemleri bilet satın alındıktan sonra yapılabilmekte ve uçuşa 4 saat kalana kadar devam etmektedir (Lisbon, Cardiff, Lyon, Prague, Frankfurt ve Londra Heatrow havaalanlarından yapılan online check – in işlemleri, uçak kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar yapılabilmektedir.) Online check-in yardımıyla yolcular ayrıca koltuklarını da seçebilmektedir..

Devamını oku

Filo

Vueling filosu Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-200 dahil olmak üzere 120 tip uçaktan oluşur.

Barcelona-El Prat Havaalanı

Vueling Havayolları, Barcelona, El Prat Havaalanı merkezli düşük maliyetli bir hava yolu şirketidir. Barcelona-El Prat Havaalanı (IATA: BCN, ICAO: LEBL) Barcelona’nın 12 kilometre güneydoğusunda kalmaktadır. Bu havaalanı, Madird Barajas Havaalanı’ndan sonra İspanya’nın ikinci en büyük ve dünyanın en meşgul 31. havaalanı olma özelliğine sahiptir. Vueling için merkez, Iberia Regional ve düşük maliyetli Ryanair için de aktarma merkezidir. Havaalanı genel olarak yurtiçi uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak Avrupa ve Kuzey Afrika bölgelerine hizmet vermekte , Orta Asya (İsrail, Mısır, Ürdün, Dubai, Katar), Asya (Pakistan, Çin, Singapur), Latin Amerika (Arjantin, Brezilya ve.

Devamını oku

Yemekler

Vueling uçuş sırasında yolcularına, Vueling’in en iyi şekilde tecrübe edilebilmesi için en iyi menülerden oluşan seçimler sunmaktadır. Excellence tarifesine yiyecekler ve içecekler dahildir. Ayrıca bu tarife uçuş sırasında yiyecek seçebilme fırsatı da sunmaktadır.

Ek hizmetler

Veling Pass ile yolcuların en üst düzey rahatlık ile seyahat etmesi sağlanmaktadır. Bu karta sahip yolcular VIP Lounge, Fast Track ve daha birçok ayrıcalığı kullanabilmektedir. Ayrıca seçilmiş Vueling havaalanlarındaki VIP lounge hizmetleri için 10 adet giriş hakkı tanımlanmaktadır. Fast Track servisi ile güvenlik işlemlerinde sıra beklemeden geçiş yapılması mümkündür. Bu hizmet Barcelona, Amsterdam, Berlin, Brussels, Frankfurt, Hamburg, Münih ve Roma havaalanlarında 1 yıl süreyle geçerlidir. Ayrıca uçağa biniş sırasında ayrıcalıklar da sunulmakta olup, uçaktaki baş üzeri bagaj kısmında ek bir bölmeye ve ayrıca Madrid, Barcelona ve Bilbao’da mümkün olan özel check – in masası da hizmet.

Devamını oku