Menüsü

Wizz Air

En uygun Wizz Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Get to know more about Wizz Air

Wizz Air

Wizz Air, Macaristan kökenli bir hava yolu şirketi olup, Doğu-Orta Avrupa, Batı Avrupa, Gürcistan, İsrail ve Türkiye’de hizmet vermektedir. İlk uçuşları Katowice Havaalanı’ndan 19 Mayıs 2014’te gerçekleştirilmiştir. Bu ilk uçuşta bulunan yolculardan birisi de, Wizz Air şirketinin kurucusu ve başkanı Jozef Varadi’dir. Diğer düşük bütçeli hava yolu şirketleri gibi, Wizz Air da küçük havaalanlarını kullanmakta, böylece şirketin daha ucuz ve hızlı müşteri hizmetleri sunmasına olanak sağlamaktadır. Uçaklar bir adet kabine sahip olup, herhangi bir koltuk numarası bulunmayan deri koltuklarla döşenmiştir. Yemek servisi yolcular tarafından talep edildiğinde, ek ücret ile sağlanmaktadır.

Bagaj

Bagaj ağırlık, boyut ve adetleri destinasyona, sezona bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi için seyahat rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rezervasyon sınıfları

Ayrı rezervasyon sınıfları bulunmamaktadır.

Online check-in

Wizz Air uçuş bileti satın adlıktan sonra sonra, eSKY.com.tr müşterilerine online check-in yapabilmeleri için bir internet linki gönderilmektedir. Check – in işlemleri, uçuştan önceki 30 gün ile uçuş saatine 6 saat kalana kadar yapılabilmektedir. eSKY.pl müşterileri, profesyonel olarak destek almaktadır. Müşteri hizmetleri danışmanlarımız müşterilerin online check – in işlemleri için yardımcı olmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra, müşterilerin biniş kartını yazdırması gerekmektedir. Uçağa gitmeden önce, kullanılmakta olan güzergaha ait düzenlemeler kapsamında uçuş kartı, kimlik kartı veya pasaportun ibraz edilmesi gerekmektedir. Havaalanında yapılacak kişisel check – in işlemleri ek.

Devamını oku

Filo

WizzAir toplamda 54 adet Airbus A329 uçağa sahiptir. Uçaklarda herhangi bir sınıf ayrımı olmadan toplam 180 kişilik yolcu kapasitesi bulunmakta olup, her bir uçak Uluslararası Aero Motoru v-2500 ile donatılmıştır. Wizz Air makinelerinin ortalama yaşı 3.5’tur. Her uçağın üç farklı rengi bulunmaktadır: açık pembe, viola ve beyaz.

Budapeşte Liszt Ferenc

Wizz Air’in merkezi, Macaristan’ın en büyük uluslararası havaalanı olan Budapeşte Liszt Ferenc Havaalanı’dır. Bu havaalanı başkentin güney doğusunda 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. 1950 yılına ulaşan bir geçmişi bulunmakta olup, Orta Avrupa’nın en büyük ikinci havaalanı durumundadır. Yıllık olarak toplamda 40 hava yolu şirketi, bu havaalanını kullanarak 80 milyon civarında yolcu taşımaktadır. Exclusive Lounge Room servisini satın alan Wizz Air müşterilerinin kullanabilmesi için, havaalanında ayrıca bir lounge odası da bulunmaktadır. Bu müşteriler bedava yiyecek ve içecek servisinden yararlanabilmekte, WI-FI, gazete, televizyon ve lavabo hizmetlerinden de istifade edebilmektedir

Yemekler

Uçuş başladıktan sonra yolcular sıcak yiyecekler ve soğuk içecekler satın alabilmektedir.