Menüsü

SunExpress

Advertisement

En uygun SunExpress uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about SunExpress

SunExpress

SunExpress (Güneş Ekspres Havacılık A.Ş.) Antalya,Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi, her ikisi de dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kurulmuştur. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk sivil havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor. Almanya başta olmak üzere, uzun süre Avrupa ile Antalya arasında turistik charter seferleri düzenleyen SunExpress, 2001 yılında başlattığı Antalya-Frankfurt uçuşlarıyla, Türkiye’nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu oldu. O günden bu yana tarifeli uçuşlarının sayısını hızla artıran SunExpress, 2006’nın Mart ayında 2. merkezini İzmir’de açtı ve buradan iç hat seferlerine başladı. SunExpress, iç hat seferleriyle birlikte İzmir’i Anadolu şehirlerine aktarmasız uçuşlarla bağlayan ilk havayolu oldu ve halen İzmir’den Türkiye’nin farklı bölgelerine en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor. SunExpress 2010 yılında, Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerinden Almanya’nın önemli merkezlerine tarifeli direkt uçuşlara başladı ve yolcu avantaj programı SunPoints’i müşterilerinin hizmetine sundu. SunExpress, 2011 yılına gelindiğinde ise Almanya’daki kardeş kuruluşu “SunExpress Almanya”yı kurdu ve Almanya ile Türkiye arasındaki uçuşlarının yanı sıra Almanya’da Mısır’ın Kızıl Deniz Bölgesi, İspanya’nın Kanarya Adaları ile Girit ve Rodos gibi Yunan Adaları’na da turistik uçuşlar düzenlemeye başladı. 2012’de Frankfurt–Hahn’ı, geçtiğimiz yıl içerisinde Alanya-Gazipaşa, Bremen, Enfidha (Tunus) ve Strazburg’u bu yıl ise Konya, Kopenhag, Lyon, Nantes ve Paris desinasyonlarını uçuş ağına dahil etmiştir. SunExpress 2013 yaz tarifesinde Türkiye ve Almanya merkezli operasyonlarında, haftada 800’den fazla tarifeli ve charter uçuş gerçekleştiriyor. SunExpress’in, Türkiye ve Avrupa genelindeki birçok ülkeden 2.100’ü aşkın çalışanı bulunuyor. SunExpress Havayolları, geçtiğimiz yıldan beri AnadoluJet ve Nisan2013’den itibaren ise Türk Hava Yolları için wet-lease operasyonunu yürütmektedir.

Bagaj

SunExpress yolcuları güvenliği ve konforu için uçağa azami 6 kg ağırlığında, 55 x 40 x 20 cm boyutlarını aşmayan bir adet bagaj alınabilirler. Kayıtlı bagaj ağırlık, boyut limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre değişmekteditr.

Rezervasyon sınıfları

SunExpress yolcularına üç farklı rezervasyon paketi sunmaktadır. Rezervasyon sırasında, üç farklı ücret ve hizmet seviyesi arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Buna ek olarak, yeni buy-on-board kavramı ile 1 euro’dan başlayan ücretler karşılığında damak tadınıza göre satın alınabileceğiniz yiyecekler arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. SunEco: Ekonomik ve başlangıç paketi olan, SunEco tercih etmeniz durumunda, 20 kg** bagaj hakkınız olacaktır. Ekstra yemek hizmetleri ayrı olarak çağrı merkezi üzerinden alınabilmektedir. Yurtiçi ve uluslararası uçuşlar için rezervasyon değişikliği ve iptal koşullarında uyguanan ceza ve fiyat farkı tamamen talebi bildirme süresine bağlıdır. .
Devamını oku

Online check-in

Tüm iç hat ve Alanya-Gazipaşa, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Elazig, Gaziantep, Istanbul (SAW), Izmir, Samsun ve Trabzon çıkışlı dış hat uçuşlarımız için online check-in mümkündür. Belirtmek isterizki şimdilik online check-in sırasında koltuk seçimi mümkün değildir. Havalimanında özel hizmet gerekliliği/talebi bulunan (örneğin tekerlekli sandalye hizmeti, kılavuz köpek taşınması, vb.) veya yardımcı ekipman kullanan (tekerlekli sandalye, tıbbi ekipman, vb.) engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcularımız, check-in ve sonrasında özel hizmet almaları gerekeceği için online check-in kullanamazlar. Sadece herhangi bir özel hizmet gerekliliği/talebi bulunmayan veya yardımcı ekipman.
Devamını oku

Filo

SunExpress tüm özelliklere ve toplam 10.951 koltuk kapasitesine sahip, toplam 59 adet Boeing uçağıyla Avrupa’nın en modern filolarından biridir.

Antalya Havalimani

Türkiye''nin Akdeniz kıyısıdaki başlıca turizm ve tatil merkezi olan Antalya''nın şehir merkezinin 10 km. doğusunda yer almaktadır. Büyük ve modern havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye''nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yolcu trafiğine göre Avrupa''nın en kalabalık havalimanları listesine göre Avrupa''nın 14. en yoğun havalimanıdır. Türkiye''deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından ikinci havalimanıdır. İlk terminalinin yapımına 1996`da Bayındır Holding tarafından başlanan havalimanı, 1 Nisan 1998`de hizmete girmiştir. 1999`da Fraport AG ile Bayındır Holding ortaklık anlaşması imzalamışlar, ve o tarihten.
Devamını oku

Yemekler

SunCafé, SunExpress ile uçuşunuz sırasında size 1 Euro’dan başlayan fiyatlarıyla sandviç, sıcak yemek ve atıştırmalıklar ile alkollü ve alkolsüz içeceklerden oluşan geniş bir menü sunar. Satın almış olduğunuz tarifeye göre (SunEco, SunClassic, SunPremium) yiyecek ve içecek seçenekleri uçuşunuza dâhil olmakla birlikte, uçuş sırasında da atıştırmalıklardan satın alabilirsiniz: SunEco: Genel bir uçuş hizmetine ek olarak uçuş öncesinde bir SunLight Bistro Deluxe mönüsü satın alabilir veya uçuş sırasında zengin ürün çeşitlerimiz arasından seçim yapabilirsiniz. SunClassic: Sunulan lezzetli bir sandviç ve çikolatanın yanında iki adet alkolsüz içecek seçebilirsiniz. SunPremium: Dilediğiniz bir.
Devamını oku

Ek hizmetler

Dolu dolu eğlence paketi ile erişiminize sunulan çok sayıda film, gazete, dergi ve destinasyonunuzla ilgili ilginç bilgilerle uçuşunuzun daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bunlara kendi akıllı cep telefonunuz, tablet ya da dizüstü bilgisayarınızla erişebilirsiniz. Kolayca bağlanmanın yolu: 1. Uçuş modunda olan cihazınızda, ayarlardan kablosuz ağ sistemcisini aktive edin. 2. Çıkan sonuçlarda SunMedia’ya bağlanın veya internet tarayıcınıza „sx.mim.aero“ adresini girin. SunMedia Uygulamasının İndirilmesi Uçuşunuzda eğlence programının – filmler dahil – bütün olanaklarından yararlanabilmek için, Apple aygıtlarını kullananlar yola çıkmadan önce AppStore’dan SunMedia uygulamasını.
Devamını oku